04/06/2023

Dziś Uroczystość Świętej Trójcy. Kończy się okres komunii wielkanocnej.

Biskup Opolski zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza rodziców z dziećmi i młodzieżą, na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała, 8 czerwca, w Grocie Lurdzkiej na Górze Świętej Anny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00.

W sobotę 17 czerwca br. na Górze Świętej Anny odbędzie się spotkanie rodziców modlących na różańcu za swoje dzieci. W programie: 9.30 konferencja, 10.00 modlitwa różańcowa, 11.00 Msza św. (w bazylice św. Anny), przerwa obiadowa od 12.00 do 14.00, następnie nabożeństwo. Gościem spotkania będzie o. Roman Celary OFM.

Rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II na Górze Świętej Anny. 21 czerwca br. mija 40 lat od pobytu papieża Jana Pawła II na Górze Świętej Anny. W związku z tą rocznicą, Ojcowie Franciszkanie zapraszają w niedzielę 18 czerwca 2023 r. o godz. 11.30 do Groty Lurdzkiej na Mszę św. jubileuszową, a o godz. 14.00 na uroczyste Nieszpory Papieskie.

RADIO DOXA. Dolina Kryształowa jest kolebką tradycji szklarskich u naszych południowych sąsiadów. W Czechach funkcjonuje od ponad 300 lat i jest najstarszą hutą szkła w tej części Europy. O tych miejscach, ale i o biżuterii, która jest produkowana w Dolinie Kryształowej, dowiecie się Państwo z audycji „Doxa... w podróży” emitowanej w piątki, po godzinie 20.35.

11/06/2023

Nabożeństwa do NSPJ codziennie po mszy św.

We wtorek dzień fatimski. Msza św. i procesja fatimska w Jankowicach o godz. 17.00., a w Wierzbniku o godz. 19.00.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego poświęcenie z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Dzień Diecezjalnego dnia modlitwy w intencji kapłanów „Oremus”. Msze św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

18/06/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiaj jeszcze zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

W piątek Dzień Ojca. Zakończenie roku szkolnego o godz. 08.00.

W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

26 czerwca o godz. 12.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza dziękczynna z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich. We mszy św. będą uczestniczyć moi koledzy. Kazanie dla nas wygłosi o. Henryk Kałuża.

RADIO DOXA. Czy można połączyć Pismo Święte z rowerem? Odpowiedź na to pytanie zna ks. Paweł Michalewski, czyli „Ksiądz na rowerze”. Ciekawe spostrzeżenia płynące z lektury Biblii razem ze wskazówkami dla miłośników dwóch kółek w audycji „Katecheza na rowerze”. Audycja jest emitowana w każdą sobotę o godz. 19.05 na falach Diecezjalnego Radia Doxa oraz na internetowym kanale YouTube „Ksiądz na rowerze”.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Świętej Anny, która odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. W czasie tegorocznej pielgrzymki chcemy dziękować Bogu za pontyfikat i bogate dziedzictwo myśli i świadectwa św. Jana Pawła II, z którego Kościół opolski mógł szczególnie zaczerpnąć 40 lat temu podczas wizyty Ojca Świętego na Górze Świętej Anny, a zwłaszcza za dokonaną wówczas koronację obrazu Matki Bożej Opolskiej. Obchody rozpoczną się w sobotę (24.06.) Mszą św. o godz. 18.00; po niej o 20.30 nabożeństwo do św. Anny w bazylice. W niedzielę 25 czerwca o godz. 10.00 nowy biskup gliwicki Sławomir Oder będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem naszych biskupów i neoprezbiterów, która zakończy się aktem zawierzenia Matce Bożej. Ponadto w niedzielę od godz. 7.00 będzie możliwość skorzystania na Rajskim Placu z sakramentu pokuty i pojednania, a w Grocie Lurdzkiej od godz. 8.30 odbędzie się modlitewne przygotowanie do Eucharystii i konferencja formacyjna. Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo do NSPJ połączone z nauką stanową o godz. 12.45.

25/06/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Jutro uroczysta msza dziękczynna z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich o godz. 12.00.

W środę 51 rocznica ustanowienia naszej diecezji opolskiej.

W czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Kolekta na Stolicę Apostolską.

W tym tygodniu I sobota miesiąca. Kolejne modlitewne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 20.00.