02/07/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W czwartek Święto Patronalne Apostolstwa Chorych.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

Biskup opolski zaprasza na Pielgrzymkę Dzieci do Babci Anny, która odbędzie się w niedzielę 2 lipca br. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła w Grocie Lurdzkiej o godz. 10.00, poprzedzona modlitewnym przygotowaniem o godz. 9.45. O godz. 12.00 rozpocznie się czas wspólnych gier i zabaw, a o godz. 14.15 zaplanowano wizytę w Bazylice na tzw. audiencji u św. Anny.

Serdecznie zapraszam do udziału w Festiwalu Życia, który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca w Kokotku (diecezja gliwicka). Festiwal Życia to największy i najdłuższy plenerowy festiwal katolicki dla młodzieży w Polsce. W ubiegłych latach wzięło w nim udział tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Galant zam. W Jankowicach Wielkich i Justyna Bednarek zam. Wołowie – zap. I

09/07/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W czwartek nabożeństwo fatimskie.

Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają w niedzielę 16 lipca br. na odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

RADIO DOXA. Toksania to wyjątkowe miejsce na ziemi za sprawą niezwykłej przyrodzie, kuchni sztuce i duchowości. Dzięki audycji „Toksania jakiej nie znacie. Przewodnik wakacyjny”, emitowany w każdą sobotę wakacji o godz. 18.30.

16/07/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Różaniec za zmarłego ks. Alfonsa Stillera.

Uroczystości żałobne:
• Msza św. żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek 17 lipca o godz.16/00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy;
• Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 18 lipca 2023 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy. Następnie pochówek na cmentarzu.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie błogosławionego Alfonsa Trackiego prezbitera i męczennika we wtorek, błogosławionego Czesława prezbitera i patrona naszej diecezji opolskiej w czwartek i święto św. Marii Magdaleny w sobotę.

Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają do udziału w 27. Święcie Młodzieży, które odbędzie się w dniach 17-22 lipca 2023 r. w namiocie przy Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny. Spotkaniu towarzyszy hasło „Symbioza”. Tematyka będzie koncentrowała się wokół potrzeby tworzenia więzi międzyludzkich. W programie: Eucharystia, Liturgia Godzin, konferencje, pracy w małych grupach i integracji w czasie wolnym. Zaplanowane są spotkania z gośćmi, m.in.: Anną Bonk, Krzysztofem Sowińskim, Tomaszem Samołykiem; obecni będą również: wspólnota Hallelu Jah, zespół Podzamek Boys, grupa Redhaed Hero oraz duet muzyczny TATO. Koszt uczestnictwa wynosi 200 zł (płatne w dniu przyjazdu) i obejmuje zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma (łóżko z pościelą) i opłatę organizacyjną. Wyżywienie jest we własnym zakresie, jednak w porze posiłków zapewniony jest wrzątek, a w czasie obiadu dodatkowo ciepła zupa. Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny. Wszelkie zapytania należy kierować na adres mailowy: duszpasterstwo.swanna@gmail.com

W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów.

RADIO DOXA. ,,Nasze letnie festiwale” to przegląd historyczno-muzyczny w Diecezjalnym Radiu Doxa. Audycja pełna popularnych piosenek i ciekawych historii związanych z letnimi festiwalami w Opolu, Kołobrzegu, Świnoujściu i Sopocie będzie emitowana w każdą wakacyjną sobotę po godz. 20.00.

23/07/2023

Nabożeństwo popołudniowe modlimy się o zdrowie dla. Bp. Andrzeja Czai.

Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów ku czci św. Krzysztofa. W czasie święcenia aut można złożyć ofiarę 1 grosz za 1szczęśliwie przejechany kilometr, która jak co roku przeznaczona będzie na misjonarzy naszej diecezji.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Kingi, dziewicy w poniedziałek; św. Krzysztofa i św. Jakuba apostoła we wtorek; Uroczystość św. Anny, Matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Diecezji Opolskiej w środę; wspomnienie św. Joachima ojca NMP w czwartek; wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

W tym tygodniu Msze święte w Wierzbniku w poniedziałek, środę czwartek, piątek o godz. 19.00, a we wtorek o godz. 09.00 i sobotę rano o godz. 08.00

Wraz ze Stowarzyszeniem “Dobrych Inicjatyw – PRO MISSIO” oraz Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. zachęcamy do zbiórki elektrośmieci na rzecz misji.

Wspólnie wspieramy Polskich Misjonarzy – Księży, Zakonników, Siostry Zakonne, a także Świeckich Wolontariuszy, niosących posługę ludziom poza granicami Polski.

Zbiórka elektrośmieci 04 sierpnia w piątek o godz. 10.30

30/07/2023

Odpust Porcjunkulii związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli zgodnie z Konstytucją Indulgentiarum doktrina można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych dnia 2 sierpnia. Zgodnie z powyższą Konstytucją (nr 15) Biskup Opolski zezwala na uzyskanie odpustu zupełnego Porcjunkulii albo 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą, tj. dzisiejszą 30 lipca, albo w niedzielę 6 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni), Warunki uzyskania odpustu: a) sakrament pokuty i Komunia św. b) nawiedzenie kościoła. e) modlitwa Ojcze nasz i Wierzą w Boga, d) modlitwa '" intencjach Ojca Świętego, c) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego we wtorek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya w piątek.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W sobotę czuwanie nocne rozpoczęcie o godz. 20.00.

W niedzielę (06.08.23) święto Przemienienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna na potrzeby seminarium i Diecezji.

Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. W niedzielę 6 sierpnia br. na Górze św. Anny odbędzie się 21. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 w Grocie Lurdzkiej pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła. Plakat ze szczegółowym programem tej pielgrzymki

Radio Doxa. „A” jak antropopresja, „f” jak futro, „z” jak zasoby odnawialne. Na falach Diecezjalnego Radia Doxa alfabetycznie przedstawimy świat ekologii. O najważniejszych i najciekawszych zagadnieniach z encyklopedii zadbanego środowiska usłyszymy w audycji „Eko-encyklopedia” w lipcowe poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.45 oraz w soboty o 13.35, a w sierpniu od poniedziałku do piątku o godz. 12.45 oraz w soboty o 13.35.

Wraz ze Stowarzyszeniem “Dobrych Inicjatyw – PRO MISSIO” oraz Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. zachęcamy do zbiórki elektrośmieci na rzecz misji.

Wspólnie wspieramy Polskich Misjonarzy – Księży, Zakonników, Siostry Zakonne, a także Świeckich Wolontariuszy, niosących posługę ludziom poza granicami Polski. Zbiórka 04 sierpnia w piątek o godz. 10.30