03/09/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

W sobotę kolejne nasze czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Augustyna , biskupa i doktora Kościoła w poniedziałek, męczeństwo św. Jana Chrzciciela we wtorek; Błogosławioną Bronisławę dziewicy i patronki Diecezji Opolskiej.

W dniach 2-3 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, zwieńczona sumą dożynkową - z błogosławieństwem wieńców żniwnych - w niedzielę 3 września o godz. 11.00.

W sobotę 2 września br. w Sanktuarium na Górze Świętej Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Gościem spotkania będą siostry Michalitki ze wspólnoty Mi-ka-EL.

Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają w niedzielę 3 września br. do wspólnego dziękczynienia św. Annie za uproszenie daru potomstwa. O 11.30 Msza św. dziękczynna w Grocie Lourdzkiej, a po niej błogosławieństwo rodzin. W razie niesprzyjającej pogody Msza św. zostanie przeniesiona do bazyliki.

RADIO DOXA. Jak rozmawiać o Kościele? W Diecezjalnym Radiu Doxa rozmawiamy szczerze. Paulina Lechowska i Krzysztof Ogiolda z zaproszonymi gośćmi rozmawiają o najważniejszych wydarzeniach z życia Kościoła i diecezji. Nie brakuje trafnych komentarzy, cennych analiz i istotnych zapowiedzi. Audycja „Szczerze o Kościele” od poniedziałku do piątku o 15.15

10/09/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W środę - 13 września -nabożeństwo i procesja fatimska.

W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W tym tygodniu w piątek msza św. szkolna

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Święto Podwyższenia Krzyża - w czwartek; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w piątek; wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w sobotę.

Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 24 września br. na Górze Świętej Anny. Suma dożynkowa o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów będą gromadzić się na schodach prowadzących do Groty Lourdzkiej i w procesji udadzą się do Groty na Mszę św.

Po wakacyjnej przerwie na antenę Diecezjalnego Radia Doxa powracają audiobooki. Razem w wydawnictwem RTCK polecamy od poniedziałku do czwartku spotkania z Izabelą Antosiewicz, autorką audiobooka „Talenty. Odkryj, rozwiń, zbierz owoce”. Do 18 września br. autorka opowie m.in. o tym, jak odkrywać talenty u siebie i swojego dziecka. Audycja od poniedziałku do czwartku o godz. 23.00.

17/09/2023

Dzisiaj największe święto parafialne ODPUST ku czci św. Michała Archanioła głównego patrona naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00.

Jutro po wieczornej mszy św. udamy się na cmentarz, aby odmówić różaniec za zmarłych z okazji odpustu.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona Polski w poniedziałek; wspomnienie świętych męczenników Andrzeja i Pawła oraz ich Towarzyszy w środę; święto św. Mateusza apostoła i Ewangelisty w czwartek oraz wspomnienie św. o. Pio prezbitera w sobotę.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie formacyjne dla uczniów z klasy VI.

Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 24 września br. na Górze Świętej Anny. Suma dożynkowa o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów będą gromadzić się na schodach prowadzących do Groty Lourdzkiej i w procesji udadzą się do Groty na Mszę św.

RADIO DOXA. W każdą czwartą niedzielę miesiąca dziennikarze Diecezjalnego Radia Doxa odwiedzają jedną z parafii naszej diecezji. 24 września odwiedzą parafię Trójcy Świętej w Bogacicy, z której o godz. 10.30 będzie transmitowana Msza św. Nie zabraknie także ciekawych rozmów z mieszkańcami tej parafii.

24/09/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy: wspomnienie św. Wincentego A Paulo, prezbitera w środę; wspomnienie św. Wacława, męczennika w czwartek; święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w piątek; wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła – w sobotę.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie formacyjne dla klasy VII.

Po mszy św. krótkie nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

RADIO DOXA. Od września Diecezjalne Radio Doxa przygotowało kilka nowości dla słuchaczy. Jedną z nich jest cykl „Święci z nieba ściągnięci”, emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 16.15. W programie prezentowana jest sylwetka patrona danego dnia. Poznamy ciekawostki historyczne i mało znane fakty z ich życia.