05/11/2023

Podczas kwesty na cmentarzach zebraliśmy w Jankowicach Wielkich 2464,80 i w Wierzbniku 2579,20.

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych: o godz. 15.00. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku. Wymiana tajemnic.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w czwartek, wspomnienie Leona Wielkiego papieża w piątek, wspomnienie św. Marcina w sobotę.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie formacyjne dla uczniów VI klasy.

W sobotę rocznica Odzyskania Niepodległości. Porządek świąteczny.

W niedzielę 12 listopada 2023 po raz piętnasty będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą solidarność z mieszkańcami Bliskiego Wschodu zechciejmy okazać modlitwą i pomocą finansową.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio i firma Green Office Ecologic składają serdeczne podziękowania wszystkim Księżom Proboszczom oraz wiernym diecezji opolskiej za okazanie wsparcia i przyłączenie się do Akcji Zbiórki Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w 2023 roku. Akcja w naszej diecezji rozpoczęła się 25 lipca i zakończyła się 30 sierpnia. W zbiórce udział wzięło 337 parafii. Średnio każda parafia zebrała 684 kg odpadów. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, organizatorzy wsparli dzieła duszpastersko-gospodarcze

12/11/2023

Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna w poniedziałek, wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert we wtorek; rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Opolu w czwartek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy w piątek; wspomnienie bł. Karoliny dziewicy i męczennicy w sobotę.

W piątek msza św. szkolna. Po niej spotkanie dla uczniów kl. VII.

Za tydzień zbiórka na remont katedry opolskiej.

RADIO DOXA. W niedzielę 26 listopada br. na Górze Świętej Anny spotkają się pszczelarze w czasie VI Diecezjalnej Pielgrzymki Pszczelarzy. Diecezjalne Radio Doxa będzie im towarzyszyło ze swoim studiem radiowym. Nasi reporterzy rozmawiać będą z pielgrzymami, a o godz. 11.30 na falach diecezjalnej rozgłośni będzie transmitowana Msza św., która jest centralnym punktem pielgrzymki.

19/11/2023

Dzisiaj zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera w poniedziałek; wspomnienie ofiarowania NMP we wtorek; wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy w środę i wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i towarzyszy w piątek;

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla VIII klasy

RADIO DOXA. Gdzie w Opolu jest wydobywana woda? W jaki sposób trafia do naszych domów? Dlaczego należy oszczędzać wodę? Takie pytania zadają najmłodsi podczas audycji „Wody kropelka. Jest w niej moc wielka” w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 9.15. Odpowiadają na nie eksperci ze spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Na program zaprasza Katarzyna Żurawska-Leśków.

26/11/2023

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych: o godz. 15.00.

W środę jest organizowany wyjazd do kopalni węgla Knurów Szydłowice dla dzieci, które uczęszczały na nabożeństwo różańcowe. Godz. Wyjazdu 07.30 Wierzbnik, a Jankowice Wielkie 07.45.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto św. Andrzeja Apostoła w czwartek.

W piątek msza św. szkolna.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

Za tydzień I niedziela adwentu. Podczas mszy św. poświęcenie wieńców adwentowych.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Ławka organizuje wyjazd dla młodzieży (od 18 do 30 roku życia) na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie (stolicy Słowenii), które odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. Spotkanie młodych organizuje Wspólnota Taize. Koszt wyjazdu uzależniony jest od ilości uczestników; maksymalny koszt wyniesie 570 zł + 80 €. Przy większej liczbie uczestników koszt będzie wynosił 380 zł i 80 €.

Spotkanie formacyjno-modlitewne dla małżonków w kryzysie odbędzie się w niedzielę 10 grudnia br. o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkaniu przewodniczyć będzie ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Radio DOXA. Jak wygląda życie studenckie w Opolu? Co proponują opolskie uczelnie? Informacje o nowych kierunkach i ciekawych badaniach naukowych, a także rozmowy z profesorami i studentami. To wszystko w audycji "Kampus Opole" w każdy wtorek o godz. 18.35 w Diecezjalnym Radiu Doxa. Zaprasza Sara Rostkowska