3/12/2023

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny /czytania niedzielne – Rok B, a w dni powszednie czytania – Rok II/, którego tematem duszpasterskim są słowa Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Również dzisiaj rozpoczynamy tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom polegające na nabyciu świec wigilijnych Caritas. Zatroszczmy się o to, aby w każdym domu ta świeca zapłonęła najpierw podczas Wieczerzy wigilijnej, a potem podczas spotkań świątecznych i noworocznych w gronie najbliższej rodziny.

do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 06.12. – liturgiczne dowolne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa i patrona ludzkiej dobroci, która to dobroć przejawia się w drobnych upominkach. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30. Zapraszamy!
– czwartek, 07.12. – liturgiczne wspomnienie świętego Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła, Patrona pszczelarzy.
– piątek, 08.12. – liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Także w przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II Niedzielę Adwentu, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd też po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszek przy wejściu do świątyni.

10/12/2023

II niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy poprzez ofiarę do puszek można wesprzeć ten cel.

Nabożeństwo popołudniowe: o godz. 15.00.

Zachęcam do uczestnictwa w Roratach i do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania. Roraty w naszej parafii dla dzieci w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00

Opłatki wigilijne i świece „Caritas" można nabyć codziennie po mszy św. Cena świecy dużej to 15, a małej 7 zł.

W środę, 13 grudnia, przypada 42 rocz. wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
- we wtorek, wspomnienie NMP z Guadalupe, jako Patronki i Obrończyni życia poczętego,
- w środę, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego,
- w czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek po mszy św. spotkanie dla uczniów Kl. VI przygotowujących się do bierzmowania.

Spowiedź przed świąteczną rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. W naszej parafii spowiedź będzie w środę - 20 grudnia.

17/12/2023

„Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską(...)” – to wezwanie Jana Chrzciciela, proroka Adwentu, przynagla nas do wejścia na drogę nawrócenia. Rozpoczyna się dzisiaj druga część Adwentu skierowana ku Świętom Tajemnicy Wcielenia.

Trzecia niedziela Adwentu to tzw. Niedziela „Gaudete” wzywająca nas też do radości, bo PAN JEST BLISKO!

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w środę 20 grudnia: w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.30

Msze św. roratnie ze względu na spowiedź od czwartku do soboty włącznie. W sobotę będzie można sobie zabrać światło betlejemskie.

Czwartek po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych

W piątek po mszy roratniej spotkanie dla uczniów z klasy VII.

Za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Do południa obchodzimy IV niedzielę adwentu. Porządek mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Wieczorem w Jankowicach Wielkich o godz. 22.00 Msza wigilijna, a północy w Wierzbniku Pasterka.

Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

24/12/2023

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz.08.00 i 11.00 oraz o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich. Msze św.: wigilijna o godz. 22.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 24.00 Pasterka w kościele parafialnym w Wierzbniku.

Program Mszy św. podczas Świąt Bożego Narodzenia:

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia Msze św. o 8.00, 11.00 w Wierzbniku oraz ogdz.09.45 W Jankowicach Wielkich.

Święto św. Szczepana – 26 grudnia Msze św. będą sprawowane o 08.00, 11.00 w Wierzbniku oraz ogdz.09.45 W Jankowicach Wielkich. W tym dniu tradycyjna msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców na sumie w kościele parafialnym.

We środę wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po mszy św. Błogosławieństwo wina.

W czwartek święto świętych młodzianków. Błogosławieństwo dzieci.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia kończymy rok 2023. Msze św. według porządku niedzielnego Ta niedziela jest zarazem świętem Świętej Rodziny. O północy w kościele nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku.

RADIO DOXA. Zapraszamy do słuchania Diecezjalnego Radia Doxa w Święta Bożego Narodzenia. 25 grudnia po godz. 8.00 poznamy całą prawdę o Bożym Narodzeniu, a opowie o niej ks. dyrektor Łukasz Libowski. Pierwszego dnia świąt nie zabraknie najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata. W drugi dzień zapraszamy na transmisję Mszy św. z sanktuarium na Górze Świętej Anny, co będzie okazją do przypomnienia, że to dzięki św. Franciszkowi od 800 lat budujemy szopki bożonarodzeniowe. Początek transmisji o godz. 10.00.

Program kolędy:

27/12/2023 Środa
Kaletnik – Nędzyński – Lewiński – Molenda - Porębska

28.12.2023 Czwartek
Sałbut - Krzyśków

29.12.2023 Piątek
Biegun - Bongilaj

30.12.2023 Sobota
SANDULAK - BRĄCZEK