14/01/2024

Wieczór kolęd o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich. Poprowadzi artysta ze scen śląskich Jerzy Kierok.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: wspomnienie św. Antoniego opata w środę; wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa w piątek.

W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia św. Pawła.

Za tydzień Niedziela Słowa Bożego i dzień Babci.

W 27 stycznia w sobotę na Sali w Jankowicach parafialny opłatek połączony z zabawą karnawałową, którą poprowadzi zespół „Muzykanty”. Koszt od jednej pary 200,00. Zapisy w sklepie. W najbliższym tygodniu będzie można nabywać bilety na nasze spotkanie karnawałowe w sklepie w Jankowicach W.

W Trzech Króli kolędnicy na „Dom Pokoju” zebrali 6 857 w tym w Jankowicach Wielkich 3 818; w Wierzbniku 3 039.

21/01/2024

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiaj Niedziela słowa Bożego oraz dzień Babci.

W poniedziałek Dzień Dziadka.

W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, które kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność.

W piątek Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W 27 stycznia w sobotę na sali w Jankowicach parafialny opłatek połączony z zabawą karnawałową, którą poprowadzi zespół „Muzykanty”. Koszt od jednej pary 200,00. Zapisy w sklepie. W najbliższym tygodniu będzie można nabywać bilety na nasze spotkanie karnawałowe w sklepie w Jankowicach W.

W niedzielę 71 Światowy Dzień Chorych na trąd.

Ojcowie Oblaci z Opola zapraszają na I Motocyklowe kolędowanie przy żłóbku, które odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w parafii św. Jana Pawła II w Opolu. Po kolędowaniu organizatorzy zapraszają na ognisko, ciasto i oblacką herbatę. W czasie kolędowania odbędzie się zbiórka rzecz budującego się w Opolu kościoła pw. św. Jana Pawła II.

RADIO DOXA. Czy wiecie, gdzie w naszym kraju leży najstarsza kopalnia? Nie jest to na pewno województwo śląskie z kopalniami węgla kamiennego. Nie jest to też województwo małopolskie z żupami solnymi. Jedna z najstarszych kopalni znajduje się w województwie dolnośląskim. Razem z naszymi przewodnikami zajrzymy do podziemnej trasy turystycznej w kopalni „święty Jan” w Krobicy. Zapraszamy do wysłuchania audycji "Doxa... w podróży" w piątek, tuż po godz. 20.30.

28/01/2024

Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo świec podczas każdej mszy św.

Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

W piątek ze względu na święto nie będzie mszy św. szkolnej, ale dzieci i młodzież zapraszam na mszę św.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja. Po mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W przyszłą niedzielę odbędzie się specjalna zbiórka do puszek na rzecz klasztorów klauzurowych.
Wiele klasztorów przeżywa trudności materialne spowodowane wzrostem kosztów utrzymania oraz remontów zabytkowych klasztorów. Wspólnoty te można będzie wesprzeć finansowo w przyszłą niedzielę

W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona na potrzeby Seminarium i Diecezji Opolskiej.