1210476; 1210477/
Dnia 10 lutego b.r. w Jankowicach Wielkich miało miejsce pierwsze parafialne spotkanie osób podejmujących modlitwę za kapłanów. Grupy Modlitwy za Kapłanów, zwane często Margaretkami, funkcjonują w wielu parafiach naszej diecezji. Najstarsze z nich powstały kilka lat temu, a więc jest to stosunkowo młody ruch, który może obecnie gromadzić nawet kilka tysięcy osób. Dodajmy, że Ruch Margaretek powstał w Kanadzie, został sformalizowany na początku lat 80., chociaż jego geneza sięga już lat 50. Na świecie ruch rozwinął się w znacznej mierze dzięki swojej obecności w sanktuarium w Medziugorju. Margaretki otaczają modlitwą kapłanów oraz wypraszają u Boga nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Spotkanie w Jankowicach Wielkich miało następujący przebieg. O godz. 16.00 spotkaliśmy się na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie udaliśmy się na spotkanie przyjacielskie do sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Ks. proboszcz przywitał wszystkich członków parafialnej grupy Margaretk i podziękował za modlitwy w jego intencji.
Później nastąpił skromny poczęstunek, podczas którego dzieliliśmy się różnym doświadczeniami życiowymi. Wszyscy uczestnicy tego spotkania wyrazili nadzieję, że wydarzeniem tym zapoczątkowaliśmy cykliczne spotkania Grupy Modlitewnej za Kapłana.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies