• Apis
  • 27.02.2013
Film BakhitaPrawie sześćdziesięcioosobowa grupa wiernych: młodych i starszych ludzi zarówno z Jankowic jak i Wierzbnika, dnia 27 lutego zgromadziła się w sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach Wielkich, aby obejrzeć w ramach Roku Wiary projekcję filmu Bakhita.

Ks. Proboszcz zapowiadał w kościele, że w ramach roku wiary chciałbym zaprosić wiernych do obejrzenia dobrego filmu, który pomógłby nam lepiej zrozumieć naszą wiarę i przybliżyć nas do Boga na autentycznych przykładach wziętych z życia. Na początku zaproponował bestseler filmu afrykańskiego „Bakhita”.

Przepiękny film opowiadał historię życia niewolnicy pochodzącej z Afryki. Kiedy miała siedem lat, została porwana przez muzułmańskich handlarzy niewolników. Traumatyczne przeżycia sprawiły, że zapomniała swojego imienia. Nadano jej nowe, Bakhita, czyli Szczęściara.


Została świętą Kościoła Katolickiego. Film Giacomo Campotiego jest zapisem życia św. Józefiny Bakhity. To dramatyczna opowieść o wierze, nadziei, poświęceniu i miłości ofiarowanej w imię Jezusa nawet tym, którzy stali się przyczyną cierpienia.