• 04.07.2013
Moc modlitwy04 lipca - w I czwartek miesiąca wspólnotowa grupa Margaretek z Jankowic Wielkich spotkała się na mszy św., aby codzienne modlitwy jakie ofiarują za swojego kapłana złożyć na ołtarzu Chrystusowym. Istotą Apostolatu jest właśnie codzienna modlitwa za konkretnego kapłana, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Jej mocno zależy na tym, aby wierni modlili się za swoich kapłanów.

W ten I czwartek miesiąca mszę św. odprawił ksiądz proboszcz Czesław Kocoń. W czasie mszy św. nawiązując do ewangelii dzisiejszy liturgii powiedział: „Ufaj synu, Ufaj córko,…. odpuszczają ci się twoje grzechy. (…) Wstań i chodź (Mt 9,2.5). Te słowa Jezus kieruje dziś do każdego z nas. Trzeba tylko, abyśmy zobaczyli nasze grzechy, abyśmy zobaczyli, że jesteśmy dotknięci paraliżem. Nie musimy się lękać! Jeśli zabraknie nam sił i odwagi, pamiętajmy, że nasza parafialna wspólnota i nasi bliscy przez swoje modlitwy przywiodą nas do Jezusa. Wiara Kościoła przywróci nam życie i da nam prawdziwe ocalenie”.

Na potwierdzenie mocy tej modlitwy ks. proboszcz przytoczył przykład księdza, któremu życie się mocno zakręciło. Do tego stopnia, że już nie był na łonie kościoła. Ogromna modlitwa rodziców, wspólnot zakonnych, różnych grup duszpasterskich spowodowała , że po kilku latach wraca z powrotem do Kościoła. Na jego przykładzie możemy się przekonać co może zrobić modlitwa..”….