• Apis
  • 06.07.2013
Dar kanonizacjiIII nocne czuwanie z okazji I soboty miesiąca odbyło się 06 lipca br. w kościele parafialnym – w Wierzbniku o godz. 21.00. Patronem naszego czuwania był błogosławiony Jan Paweł II. Dlatego można by zatytułować nasze spotkanie „Bł. Jan Paweł II prowadzi nas do Jezusa”. Gościem naszego czuwania był o. Henryk Kałuża. On też rozpoczął nasze czuwanie.

Po apelu jasnogórskim we w słowie wstępnym poinformował wszystkich zgromadzonych, że papież Franciszek podpisał dekret o kanonizacji Bł. Jana Pawła II, a Komitet Radia i Telewizji obiecał Telewizji Trwam miejscem na multipleksie. Dlatego dzisiaj chcemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej – powiedział Ojciec Kałuża podziękować Bogu za te dwa wspaniałe dary.

Po tym wprowadzeniu, procesyjnie z rozpalonymi świecami udaliśmy się do kaplicy błogosławionego Jana Pawła II. Tutaj rozważania na temat Jana Pawła II przeprowadził o. Henryk. Po modlitwie, zapalone świece złożyliśmy przy kaplicy i procesyjnie udaliśmy się do Kościoła na kolejną część czuwania, czyli na różaniec z dopowiedzeniami. To nabożeństwo przeprowadził ks. Proboszcz. Modlitwę różańcową ubogacały nasze prośby, które były przeplatane pieśniami maryjnymi.

Tradycyjnie po modlitwie różańcowej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził o. werbista. Szczytem tej adoracji i czuwania była msza św. Podczas niej o. Kałuża w kazaniu powiedział, że dzisiejszy świat żyje w niepewności o swoją przyszłość. Podobnie Maryja na wszystkich etapach swojego życia była niepewna swojej przyszłości. Nie była w stanie przewidzieć, co się może wydarzyć. Ale ją od świata odróżnia jedna rzecz, że w tych chwilach niepewności potrafiła wszystko zawierzyć Bogu. Jej życie było wypełnione ufnością. Przykładem takiej postawy dodał o. Kałuża może być właśnie bł. Jan Paweł II.

Kończąc swoje rozważania zachęcił nas, abyśmy jak Maryja i Bł. Jan Paweł II, mogli całkowicie zawierzyć nasze życie Bogu. Przed końcowym błogosławieństwem ks. Proboszcz podziękował o. Henrykowi i wszystkim uczestnikom czuwania za obecność i zaprosił na kolejne czuwanie z okazji I soboty sierpnia.