Szczególnym dniem był dla nas 22 października. W tym dniu wspominaliśmy liturgicznie błogosławionego Jana Pawła II. We wszystkich mszach św. dziękowaliśmy za dar błogosławionego i wkrótce świętego Papieża oraz modląc się za jego wstawiennictwem oddawaliśmy naszą parafię w Jego opiekę.
W homilii ks. proboszcz mówił miedzy innymi o wielkim bezcennym skarbie: „Pamięć o papieżu Polaku szczególnie odradza się w dniach takich jak ten, gdy liturgicznie wspominamy błogosławionego Jana Pawła II. Dla większości z nas jest on bardzo bliski. Przez większość życia towarzyszył nam w najważniejszych chwilach – zarówno w wymiarze prywatnym, jak i narodowym. Widywaliśmy go co niedziela w naszych domach, gdy błogosławił na Anioł Pański ze swego watykańskiego okna. Widywaliśmy go w kościołach, gdy spoglądał na nas z licznych portretów i kierował do nas kolejne papieskie dokumenty. Widywaliśmy go wreszcie w naszych miastach, na naszych ulicach i placach, gdy pielgrzymował do Ojczyzny po to przecież, by nas spotkać. Pamięć o tamtych wydarzeniach to bezcenny skarb, który Bóg powierzył w nasze ręce, abyśmy go przechowali i przekazali następnym pokoleniom”.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies