• 20.11.2011

W sobotę, 19 listopada 2011 r., o godz. 17.00, na plebani odbyło się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej. Pod przewodnictwem naszej parafii wyruszy śladami Jezusa 20 osobowa grupa; opiekę duchową nad grupą pielgrzymkową będzie sprawował - ksiądz proboszcz Czesław Kocoń, a przewodnikiem będzie profesor teologii biblijnej o. Sebastian Jasiński (franciszkanin).

Z prawej strony zdjęcia o. Sebastian Jasiński, Antoniewicz Weronika, Rosół Mieczysław; z lewej strony Żołyńska Irena, Rosół Maria, Grzebielska Ewa, Kawecka Teresa

Na początku spotkania ks. proboszcz przedstawił o. Sebastiana wszystkich uczestnikom pielgrzymki jako przewodnika i pilota. Zebrani otrzymali ogólny program pielgrzymki. Następnie o. Sebastian omówił szczegółowo poszczególne dni od wyjazdu, aż do powrotu. Przypomniał także, że jadąc do Ziemi Świętej włączamy się w wielowiekową tradycję pielgrzymowania do miejsc uświęconych życiem i działalnością naszego Zbawiciela. Zgodnie z tą tradycją istotę naszego pielgrzymowania stanowi „dotknięcie” tych miejsc, wysłuchanie fragmentów Pisma św. relacjonujących wydarzenia, które się tam rozegrały, udział we Mszy św. oraz wspólnotowa i osobista modlitwa. Tak więc pielgrzymowanie po Ziemi Świętej jest znakiem duchowego spotkania z Jezusem. Konieczne więc jest duchowe przygotowanie na to pielgrzymowanie po ziemi Jezusa Chrystusa. Pielgrzymka do Ziemi św. będzie szczególnym czasem rekolekcji w drodze.

Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się uczestników.