• Apis
  • 06.01.2014
Uroczystość Trzech KróliW uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli na nowo przybliżyła się nam prawda o objawieniu się Boga poganom. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz w homilii zwrócił uwagę na to, że każdy z nas powinien być pełny Boga w swoim życiu - tak jak mędrcy ze Wschodu, jak Betlejem w dzień narodzin Chrystusa. Na zakończenie liturgii Ksiądz proboszcz pobłogosławił kredę i kadzidło. Podczas mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku na sumie ks. proboszcz pobłogosławił także kolędników, którzy rozpoczęli kolędowanie w naszych rodzinach. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach dzieci zbierały ofiary na rzecz „Domu Pokoju” czyli sierocińca dla dzieci w Betlejem.