• 10.05.2014
Bierzmowanie10 maja 2014 roku w kościele p/w św. Michała Archanioła w Grodkowie bp Rudolf Pierskała – biskup pomocniczy naszej diecezji udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum z dekanatu grodkowskiego. Sakrament przyjęło 208 osób, które przygotowywały się do jego przyjęcia poprzez trzyletnią katechezę parafialną. Z naszej parafii przystąpiło 13 osób: 9 z Jankowic Wielkich i 4 osoby z Wierzbnika. Na tę uroczystość młodzi przybyli wraz ze swoimi rodzicami i świadkami.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 uroczystym powitaniem Księdza Biskupa przez Księdza Proboszcza z Grodkowa, a następnie przedstawiciele rodziców witając Pasterza naszej Diecezji poprosili o udzielenie ich dzieciom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Ksiądz Biskup w homilii skierowanej do młodzieży, zachęcał ich do dawania odważnego świadectwa wiary w codziennym świecie. Możliwe to będzie jedynie poprzez właściwą formację sumienia, które kształtuje się poprzez osobistą modlitwę, Eucharystię i sakrament pokuty i pojednania. Wezwał też młodych, by nigdy w swoim życiu nie opuszczali niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

Sakrament Bierzmowania otwiera chrześcijanina na Pana Boga, który udziela mu darów Ducha Świętego. Jest on dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane już na Chrzcie Świętym. Udzielanie Ducha Świętego przez umacniające nałożenie ręki i namaszczenie krzyżmem czoła bierzmowanego wydobywa się z przemiany, jaka dokonała się w indywidualnym życiu człowieka przez chrzest. Bierzmowany zostaje w pełni zaangażowany przez Chrystusa i Kościół, staje się świadomym apostołem Chrystusa i głosicielem Jego Ewangelii w świecie: w swym zawodzie, w polityce, w rodzinie, w społeczeństwie, na ulicy i w kościele.