Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy po porannej mszy św. o godz. 08.30 kościele filialnym w Jankowicach Wielkich. Dokładnie o godz. 09.30 rano wyruszyliśmy w drogę na Górę św. Anny. W trakcie naszej podróży odmawialiśmy różaniec święty, który ofiarowaliśmy między innymi za nasz kościół diecezjalny. O tę modlitwę prosił o. Henryk Kałuża.
Przed południem dotarliśmy na Górę św. Anny. To miejsce, które przyciąga wielu ludzi ze względów religijnych - jest to sanktuarium Babci Jezusa, odwiedzane przez pielgrzymów od 500 lat. Stanowi także atrakcję jako pomnik historii oraz ze względu na walory geograficzne.
Tutaj w sanktuarium ku czci św. Anny Samotrzeciej ks. proboszcz odprawił mszę św. w intencji margaretek.
Po mszy św. zwiedzaliśmy muzeum franciszkańskie. Po nim zatrzymaliśmy się między innymi przy ołtarzu papieskim, na którym papież Jana Paweł II odprawiał mszę św.; przy grocie lourdzkiej oraz pomniku św. Jana Pawła II. Po zwiedzeniu tych szczególnych miejsc był czas na zakupienie pamiątek i śląskiego kołacza. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad i kawę w restauracji „U TISZBIERKA” w Olszowej. Było to prawdziwe spotkanie przyjacielskie, albo prawdziwa agapa zaprzyjaźnionych ludzi.
Wieczorem wróciliśmy do domu pełni wrażeń i przeżyć duchowych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies