• 15.08.2015
Odpust w Jankowicach Wielkich15 sierpnia, z udziałem licznych mieszkańców z Jankowic Wielkich oraz pielgrzymów z Wierzbnika, przeżywaliśmy na filii naszej parafii, w Jankowicach Wielkich uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa odbyła się o godz. 12.00. Sprawowana była pod przewodnictwem o. Józefa ze zgromadzenia Słowa Bożego z Nysy.

We mszy św. koncelebrowali: ks. Czesław Kocoń – proboszcz naszej parafii i ks. Eugeniusz Bojakowski emerytowany ksiądz z diecezji wrocławskiej, były proboszcz z parafii z Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Kazanie wygłosił o. Józef, w którym mówił, że Maryja poprzez posługę Elżbiecie czuła się potrzebna dla innych. Mówił także, że podobnie jak Maryja była potrzebna Bogu w swoich planach zbawienia tak i nam jest potrzebna. Staje się naszą Matką, która nie opuszcza swoich dzieci. Przed mszą św. ks. proboszcz poświęcił wianki ku czci Matki Bożej Wniebowziętej.

Oprawę muzyczną uświetnił chór z Czeskiej Wsi. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła zakończyła nasze uroczystości.