• 23.12.2015
Budowa szopek0414, 0436/
W zaciszu naszych świątyń po świątecznej spowiedzi rozpoczęły się prace związane z powstaniem naszych szopek parafialnych, które mają nam przybliżyć tajemnicę Bożego Narodzenia.

23 grudnia zakończyła się budowa szopek bożonarodzeniowych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku. Montażem szopki zajęli się tradycyjnie te same osoby. Pani Teresa Basiura, Regina Grochalska, Wiesław Grochalski i Adam Czeredrecki zajęli się stawianiem stajenki w Wierzbniku. Do nich dołączyli: Tadeusz Walczak, Salacz Danuta, Grzegorz Sandulak, Grzegorz i Piotr Furdykoń. Natomiast Antoni Siedlecki, Sławomir Kotara, Mariusz Kościelniak, Paweł Stańczyk, Krzysztof i Paweł Skwarczyński, Jerzy Semewnowicz, Jerzy Stabrawa, Arkadiusz Mańkowski w Jankowicach Wielkich.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tradycyjnej szopki betlejemskiej składamy serdeczny Bóg zapłać.