• 28.02.2017
Wyjazd dzieci do kina i lodowiskaUbiegłoroczny adwent był przeżywany pod hasłem „Zrozumieć adwent”. Dzieci codziennie poznawały zwyczaje bożonarodzeniowe. Dzięki nim mogły lepiej przeżyć święta Bożego Narodzenia. Większość dzieci odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie ks. proboszcza do uczestnictwa w spotkaniach adwentowych. Radością dla nich była książeczka z naklejkami otrzymywanymi za każdy udział w roratach. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie zwyczajami świątecznymi.

Ich uczestnictwo zostało nagrodzone przez księdza proboszcza wycieczką do Opola. 28 lutego br. pod opieką ks. proboszcza i nauczycieli ze szkoły w Jankowicach Wielkich, panem dyrektorem Adamem Grabowskim i panią Danutą Przybył wcześnie rano, jako 52 osobowa grupa udaliśmy się do Opola. W naszej stolicy województwa najpierw udaliśmy się na film „Był sobie pies”. Film ten opowiadał o przyjaźni między psem Bailey, a chłopcem o imieniu Ethan. Było wiele wrażeń i łez. Wszyscy stwierdzili, że film był super.

Po filmie udaliśmy się na lodowisko. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Niektórzy, gdy nabrali pewności na lodzie próbowali różnego rodzaju piruetów.

Zabawa na lodowisku jest też jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Po takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną na pewno będą większe.