W tym dniu obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku ks. proboszcz święcił świece gromniczne. Nazwa ich wywodzi się od słowa ,,grom'', gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów. Dawniej po powrocie do domu wypalano płomieniem gromnicy krzyż na belce sufitu.
Zapalenie gromnicy i wkładanie jej w ręce umierającego oznacza, że na wzór, roztropnych panien'' wychodzi on z płonącą lampą na spotkanie swego Oblubieńca.
Po mszy św. ks. Zbigniew Gielczowski i ks. proboszcz Czesław Kocoń udzielili błogosławieństwa św. Błażeja, które chroni od chorób gardła i wszelkie zła.
W tym dniu także obchodziliśmy Dzień Życia konsekrowanego.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies