4 maja br. z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wierzbniku o godz. 18.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Tradycyjnie strażacy wnieśli do kościoła figurę św. Floriana, którą złożono na ołtarzu. Eucharystii przewodniczył proboszcz, który tez wygłosił kazanie okolicznościowe.
Zebrani strażacy i wierni swoją obecnością na mszy św. wyrazili wdzięczność Panu Bogu za otrzymywane łaski i opiekę w tak trudnej służbie na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji oraz prosili o dalszą pomoc w służbie.
W ikonografii św. Florian najczęściej przedstawiany jest jako rzymski żołnierz mający w ręku naczynie z wodą i gaszący u swoich stóp pożar. Św. Florian jako żołnierz i męczennik, który oddał swoje życie za wiarę słusznie jest patronem tych, którzy poświęcają się w służbie drugiemu człowiekowi zmagając się z żywiołami i niebezpieczeństwem, narażając jednocześnie własne życie. Postawa św. Floriana wyróżniająca się ogromną odwagą w wyznawaniu wiary i poświęceniu życia w imię Jezusa Chrystusa określa obraz strażaka, który wierny swojej misji ratuje życie i ludzki dobytek. Dumą jest nosić mundur, który nakłada obowiązek służby wobec Boga, naszej ojczyzny i przede wszystkim służby wobec drugiego człowieka.
Prośmy Boga przez wstawiennictwo św. Floriana, aby strzegł nas od klęsk i nieszczęść oraz nagradzał wszystkich tych, którzy nam służą pomocą.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies