• Apis
  • 27.05.2018
Rocznica Komunii w Jankowicach WielkichW Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy świętej o godzinie 9:45 dzieci z Jankowic Wielkich - obchodziły rocznicę I Komunii świętej. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem. W kazaniu o. Kałuża życzył dzieciom, aby sobie ceniły przyjaźń z Jezusem.

Po komunii św. dzieci złożyły podziękowania samemu Bogu, oraz na ręce księdza proboszcza, rodziców, za trud wychowania i przygotowanie tego szczególnego przeżycia religijnego. W imieniu dzieci Szymon Ratajczyk powiedział, że bardzo dobrze pamiętają I dzień Komunii św.: „Bardzo dobrze pamiętamy naszą Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej sprzed roku. To był bardzo radosny dzień. Pan Jezus dał nam siebie za pokarm, aby złączyć nas ze Sobą. Przyszedł do naszych serc, aby nas przemieniać, abyśmy tak jak On myśleli, kochali i czynili.”

Dodał - „Od tego czasu minął rok, przez który urośliśmy, ale też lepiej poznaliśmy Pana Jezusa i jego naukę, odczuliśmy jak bardzo troszczy się o to, abyśmy mogli wypełnić to trudne zadanie”. Na końcu podziękował ks. proboszczowi za wszystkie modlitwy i sakramenty. „Za każdą spowiedź w ciągu tego roku, za każdą Eucharystię, za każdą modlitwę za nas, przyjmij od nas podziękowanie. Życzymy Ci drogi proboszczu zdrowia, radości, życzliwości ludzi oraz wszelkich łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Bóg zapłać!”

Życzymy dzieciom, aby pozostały wierne swemu Przyjacielowi – Jezusowi ukrytemu w Przenajświętszym Sakramencie.