• 02.06.2018
Nocne czuwanieW I sobotę czerwca – w dniu wspomnienia Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny - w kościele w Wierzbniku odbyło się czuwanie. Modliliśmy się za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów, a szczególnie za tych pochodzących z naszej parafii oraz siostrę Miriam, małżeństwa, rodziny, o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Także w intencji dzieci, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy Pana Jezusa, aby potrafiły zjednoczyć swoje życie z Nim. Modlitwą także objęliśmy młodych ludzi, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Eucharystii nocnej przewodniczył ks. proboszcz.

Program czuwania był oparty na nabożeństwie pięciu I sobót miesiąca. Obejmował Apel Jasnogórski fragment listu siostry Łucji do matki chrzestnej, modlitwę różańcową, 15 minutowe rozważnie tajemnicy różańcowej oraz krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Nocne czuwanie  uwieńczyła przed północą eucharystia.