Po popołudniowym nabożeństwie, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa /25 lipca/, patrona kierowców i podróżujących, w naszej parafii odbyło się poświęcenie pojazdów: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.
Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz pobłogosławił kierowców Przenajświętszym Sakramentem, a następnie udawał się na parking przykościelny, gdzie każdy samochód skropił święconą wodą.
Przy tej okazji, jak co roku, ministranci zbierali od kierowców ofiary pieniężne przeznaczone dla MIVA Polska – organizacji pomagającej w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata. Jest to wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które nam służą oraz innym osobom.
Taka zbiórka odbyła się także po każdej mszy św.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies