• Apis
  • 15.08.2018
Odpust w Jankowicach Wielkich15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasza parafia, a przede wszystkim wierni z fili w Jankowicach Wielkich przeżywali uroczystość odpustową. Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosił o. Michał ze Zgromadzenia Słowa Bożego z Nysy. We mszy św. koncelebrowali ks. proboszcz, ks. Zbigniew Gielczowski i ks. Eugeniusz Bujakowski.

Prawda o chwalebnym Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem – powiedział między innymi kaznodzieja - jest znana w Kościele i czczona od najdawniejszych wieków. Następnie zwrócił uwagę, że nie zawsze ciało musi być powodem grzechu, ale wezwaniem do świętości, tak jak to było w przypadku Matki Bożej.

Pod koniec mszy św. ks. proboszcz poświęcił wszystkim kwiaty i zioła. Ostatnim akcentem uroczystości odpustowej była procesja wokół kościoła.