Dzień Zaduszny jest zawsze szczególnym dniem w którym nasze myśli biegną do dusz cierpiących w czyśćcu. Dlatego w tym dniu podobnie jak wczoraj udaliśmy na nasze cmentarze po mszach świętych: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 13.00.
Czyniliśmy to świadomie wiedząc, że największym darem, który możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym jest nasza modlitwa. Dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty, czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze Święte, modlitwę - zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną - szczególnie różaniec, czy litanię do Wszystkich Świętych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies