• Apis
  • 08.03.2019
Spotkania postne dla dzieciW drugi piątek miesiąca odprawiliśmy pierwszą Drogę Krzyżową. Podczas tego nabożeństwa ks. proboszcz przekazał dzieciom małą książeczkę – pamiątkę uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali. „Myśl przewodnia tegorocznej pamiątki uczestnictwa nawiązuje – powiedział ksiądz – do hasła roku liturgicznego” – „W mocy Bożego Ducha”. „Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – tłumaczył ks. proboszcz - otrzymacie naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich stworzycie piękny albumik z kolorowymi ilustracjami prezentującymi, w jaki sposób na przestrzeni dziejów artyści przedstawiali scenę zesłania Ducha Świętego”.

Kończąc dodał: „Zbierając naklejki podczas Gorzkich Żali, na tyle okładki odtworzycie piękny witraż przedstawiający gołębicę – symbol Bożego Ducha”.
Zatem rozpoczęliśmy Wielki Post w imię Ducha św., oby Jego owoce spoczęły na nas.