• Apis
  • 21.04.2019
Wigilia Paschalna. Zmartwychwstanie Pana JezusaUroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy o godzinie 23:00 od poświęcenia ognia i paschału. Następnie procesyjnie weszliśmy do kościoła ze śpiewem potwierdzającym, że Chrystus jest Światłością świata. Po procesyjnym wniesieniu paschału do Kościoła wsłuchaliśmy się w Orędzie Wielkanocne. Potem nastąpiła Liturgia Słowa, bardzo tego dnia rozbudowana. W czasie kazania ks. proboszcz mówił o świadkach pustego grobu oraz o ich drodze do wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa.

Tradycyjnie w czasie liturgii paschalnej poświęcona została woda i odnowiliśmy wszyscy przyrzeczenia chrzcielne. Dalsza część mszy, czyli Liturgia Eucharystyczna, toczyła się już zwykłym biegiem. Całą uroczystość zakończyła procesja rezurekcyjną.

Na wszystkich mszach św. w niedzielę Zmartwychwstania zgromadzili się bardzo licznie wierni z naszej parafii, aby uczcić pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Po południu w niedzielę zmartwychwstania uroczystymi nieszporami o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Wierzbniku zakończyliśmy tegoroczny obchód Triduum Paschalnego. Po zakończonym nabożeństwie każdy uczestnik otrzymał od księdza proboszcza mały prezent świąteczny.