• Apis
  • 09.06.2019
09-10.06.2019 Siostra Szymona z Domu Pokoju w BetlejemPrzez dwa dni w naszej parafii gościliśmy szczególnego gościa - Siostrę Szczepanę z Domu Pokoju w Betlejem. Przybyła do nas, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasowe finansowe wsparcie ich działalności. W tym roku mija już X rocznica naszej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Pokoju. Akcja jest przeprowadzana od 1999 r. w` okresie Bożego Narodzenia. Dzieci naszej parafii kolędują po naszych rodzinach przedstawiając krótką scenkę z Bożego Narodzenia. Wszystkie zebrane podczas kolędowania ofiary są przekazywane do Sióstr Elżbietanek pracujących w Domu Pokoju.

Siostra Szczepana uczestniczyła we wszystkich mszach św., zarówno w Wierzbniku, jak i w Jankowicach Wielkich. Podczas każdej eucharystii wygłosiła kazanie, w którym ukazała historię powstania Domu Pokoju w Betlejem oraz jego potrzeby i misję w środowisku Palestyńskim. Po każdej mszy św. wierni mogli zakupić różańce, breloczki, film dokumentalny DVD p.t. „Dom Pokoju”.