• Apis
  • 15.06.2019
Urodziny ks. proboszczaZ przeżytych sześćdziesięciu lat ks. proboszcza - to XXXV lat spędzonych w kapłańskiej służbie Bogu i ludziom oraz XXVIII lat służby w naszej parafii.

W sobotę, 15 czerwca o godz. 08.00 w Wierzbniku i o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich zostały odprawione dziękczynne msze św. w intencji ks. proboszcza.  Po zakończeniu liturgii był czas na składanie życzeń i kwiatów od  rad parafialnych z naszych miejscowości, ministrantów, scholi z Wierzbnika oraz pani sołtys i jednocześnie radnej Gminy Grodków Bogumiły Pawlak. Na koniec mszy św. w Jankowicach Wielkich dla wszystkich uczestników eucharystii był ogromny tort wielkości stołu i wspólne odśpiewanie „Sto lat”. Wszystko odbyło się w namiocie, który został wcześniej postawiony obok kościoła filialnego. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu parafian.

Warto także podkreślić, że w uroczystościach wziął udział także wielki wirtuoz organ mgr Krzysztof Mańczyk, który poprowadził śpiewy w czasie mszy św. wraz z solistką Dorotą Gatnar. Po mszy św. odbył się krótki koncert dla jubilata.