W poniedziałek, 2 września br. uczniowie, rodzice i nauczyciele modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. W mszach świętych o godz. 08.00 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00 odprawionych w tej intencji przewodniczył ksiądz proboszcz. Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kościoła nowe tornistry, książki i przybory szkolne. Pod koniec mszy świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty zostały pobłogosławione przez księdza proboszcza.
W Jankowicach Wielkich po mszy św. dzieci najpierw udały pod tablicę upamiętniającą poległych za Ojczyznę w latach 1918-2018, gdzie poczet sztandarowy złożył symboliczną wiązankę kwiatów. Następnie dzieci udały się na sportowe boisko, gdzie ks. Czesław Kocoń – odmówił modlitwę poświęcenia obiektu sportowego, prosząc jednocześnie, aby służył rozwojowi fizycznemu młodych ludzi i stanowił miejsce relaksu i rodzinnego wypoczynku. Po poświeceniu odbyło się przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska wraz z Dyrektorem naszej szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w holu szkoły, gdzie odbył się apel upamiętniający osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej w wykonaniu uczniów klasy siódmej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies