• 01.08.2020
Nocne czuwanieW I sobotę sierpnia o godz. 20.30 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Wierzbniku na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. Nocne czuwanie – modlitwa wdzięczności za niedzielę, jako dzień rodziny i prośby, aby każda rodzina przeżywała ją jako dzień święty. Rozpoczęliśmy go nieszporami Maryjnymi, które zakończył Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Kolejny elementem czuwania była koronka „Jezu, Ty się tym zajmij”, którą prosiliśmy Boga, aby zajął się problemem pandemii w naszej ojczyźnie. Po niej powierzaliśmy wszystko, co jest związane z pandemią Matce Bożej odmawiając różaniec św. - część radosną. Modlitwę maryjną ks. proboszcz rozpoczął następującymi słowami: „Rozważając w radosnych tajemnicach różańca życie Najświętszej Rodziny z Nazaretu, prośmy o łaskę naśladowania tego wzoru przez nasze rodziny”.

W Zwiastowaniu, prosiliśmy Jezusa o błogosławieństwo dla wszystkich małżonków, aby miłowali się wzajemnie i otwierali swoje serca na Jego przyjęcie.
W Nawiedzeniu, przez wstawiennictwo Matki Najświętszej prosiliśmy o pomnażanie radości małżonków, którzy czekają na narodziny dziecka.

W tajemnicy Narodzenia prosiliśmy, by Duch Jezusa gromadził członków naszych rodzin na wspólną modlitwę.
W tajemnicy Ofiarowania błagaliśmy Jezusa, aby był z rodzicami, którzy troszczą się o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci i prowadzą je w każdą niedzielę na Eucharystię.

W tajemnicy Znalezienia, prosiliśmy Jezusa, aby pomógł odnaleźć drogę na Eucharystię wszystkim, którzy utracili wiarę. Niech po odnalezieniu Go pozostaną z Nim w całym swoim życiu.

Po różańcu odbyło się 15 minutowe rozważanie tajemnicy różańcowej – ofiarowanie Pana Jezusa w światyni. Owocem medytacji było poświęcenie się Niepokalanemu Sercu NMP. Całe dzieło modlitewne zakończyło się mszą św., która była poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.