Zgodnie z wielowiekową tradycją trzy dni poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są w Kościele Katolickim jako tzw. Dni Krzyżowe. W Polsce procesje od dawien dawna udawały się do krzyży stojących w polach, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne, i stąd nazwa. Zwyczaj ten, nieco zanikający w ostatnich latach, w naszej parafii jest nadal kultywowany. W poniedziałek - 14 maja 2012 roku - procesja przeszła do krzyża misyjnego obok pani Markiewicz, we wtorek do kapliczki u państwa Pasiutów, w środę do kapliczki św. Jana Nepomucena u państwa Mazurów.