18 maja 2012 r. w naszej parafii był to dzień modlitewny związany z obchodami 92. rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II. Ta wielka modlitwa, która płynęła z miłości do naszego rodaka miała miejsce podczas mszy św. o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. W obchodach kolejnej rocznicy urodzin Ojca Świętego wzięły udział wszyscy uczestnicy mszy świętych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie księdza proboszcza.