Na sumie gościliśmy w Wierzbniku gości z Portugalii: ks. Zbigniewa Gielczowskiego i ks. Wiktora wraz z jego parafianami. Obaj koncelebrowali mszę św. z księdzem proboszczem. Ks. Wiktor wygłosił okolicznościowe kazanie. Nawiązując do czytań niedzielnych mówił o ofiarnej służbie tych, którzy sprawują władzę. Mówiąc o służebności władzy wskazał, że wielokrotnie nawet w Kościele zapomina się o tej postawie albo jej się nie docenia. Wszystkim wskazał na Chrystusa. On z miłości ku nam jako prawdziwy Syn Człowieczy zrealizował w sobie mesjański ideał Sługi Jahwe i miłosiernego Arcykapłana Nowego Przymierza.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies