Tego dnia różańcem o godzinie 16.30 w Jankowicach Wielkich i o godz. 17.30 w Wierzbniku rozpoczęliśmy kolejne nabożeństwo fatimskie. Po różańcu została odprawiona msza św. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Czesław Kocoń, który wygłosił kazanie nawiązując do objawień fatimskich. Przypomniał, że 13 października 1917 roku podczas ostatniego objawienia Matka Boża powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.
Matka Boża przypominała o odmawianiu różańca w każdym z sześciu objawień, ponieważ zna ludzką naturę skłonną do słabości. Prosi, żebyśmy na końcu każdej dziesiątki wymawiali słowa: ,,O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.
Choć od objawień fatimskich minęło 100 lat, wezwanie do modlitwy różańcowej pozostaje wciąż aktualne, a może i jeszcze bardziej konieczne do wypełnienia.
Po Mszy Świętej wyruszyliśmy procesją razem z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła uwielbiając Ją pieśniami maryjnymi. Po procesji miało miejscem wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwa zawierzenia Matki Bożej Fatimskiej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies