deutsch polski
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Aktualności - my i świat » Wspólnota Św. Michała
Wspólnota Św. Michała
Napisane przez 14.09.2012 - 5341 czytań - printer


Nowenna do św. Michała Archanioła - dzień dziewiąty - sobota, 22 wrzesień 2012


Ostatni dzień naszej nowenny. Ostatnie nasze spojrzenie na życie w świetle życia wiecznego.

Nasze życie zapowiedzią życia wiecznego

Rozważanie: Pamiętajmy, że życie to rzecz poważna i ma nas ono przygotować do wieczności. Jeśli je stracimy, nie będzie dodatkowego egzaminu. Dopóki jednak żyjemy zawsze możemy zaczynać od nowa.

Módlmy się: Św. Michale Archaniele, Przewodniku dusz do nieba, kiedy nadejdzie dla nas chwila rozstania z tym światem, wprowadź nas przed oblicze Miłosiernego Ojca. wyjednaj nam i wszystkim, których w tej nowennie polecamy twemu wstawiennictwu łaskę dobrego życia i pobożnej śmierci. Amen

Modlitwa na dziś – modlitwa o pójście za Chrystusem

O Wodzu wojsk niebieskich, święty Michale Archaniele, wybierając Boga, zaakceptowałeś plan Bożej mądrości, która Cię powołała do istnienia wraz z Aniołami i dając udział w życiu Bożym, uszczęśliwia was na wieki. Wstawiaj się za nami do Boga, abyśmy idąc za Chrystusem, doszli do domu Ojca w niebie. Pełni wdzięczności za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy nas powołujesz do życia, dziękując Ci, za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy dajesz nam naturę rozumną, aby Cię poznawać i kochać, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy nam mówisz, abyśmy zapierali się siebie i nieśli swój krzyż, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy nas dopuszczasz do udziału w Twoim boskim życiu, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy tyle razy przebaczasz nam upadki i grzechy, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Gdy nam posyłasz Ducha Świętego, aby nas w każdej chwili doprowadził do prawdy, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Za to, że z otwartego Twego boku wytrysnęły dla nas święte sakramenty, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Ponieważ za naszą Matkę dałeś nam Twoją Matkę Maryję, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Kiedy posyłasz św. Michała Archanioła i aniołów, aby nas strzegli na naszych drogach, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Za ustanowienie Twojego Kościoła świętego, którego Ty jesteś głową, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Kiedy nazywasz nas swymi przyjaciółmi, gdyż oznajmiłeś nam wszystko, co ci oznajmił Ojciec, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Ponieważ dajesz nam sposobność do uczestniczenia w Twojej śmierci i w Twoim zmartwychwstaniu, dziękując Ci za natchnieniami Aniołów: przychodzimy do Ciebie, Chryste!

Módlmy się: Panie Jezu, Ty nam mówisz: Kto chce pójść za mną, niech zaprze się samego siebie, niech weźmie swój krzyż i idzie ze Mną. Daj nam tak iść ze Tobą w życiu ziemskim, abyśmy – wspomagani przez świętego Michała Archanioła i Aniołów, doszli do ojczyzny niebieskiej i razem z nimi i z wszystkimi Świętymi wielbili Cię na wieki wieków. amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele,
wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego Ducha
bądź nam obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
o to prosimy,
a Ty, wodzu niebieskich zastępów.
Szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Wszystkim internautom, którzy podjęli naszą modlitwę ku czci św. Michała dziękuję z całego serca. Życzę wszystkim opieki i wsparcia św. Michała Archanioła.Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker