deutsch polski
Artykuły » Aktualności - my i świat
Artykuły: Aktualności - my i świat
''Posłani, aby odnowić świat'' - IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń
Pod hasłem „Posłani, aby odnowić świat” w sanktuarium św. Stanisława Kostki w Warszawie odbył się dziś IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń.

''Rodzina obywatelska'' -start kampanii społecznej z okazji Narodowego Dnia Życia
Pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd” wystartowała dziś kampania społeczna przygotowana z okazji obchodzonego 24 marca, dziesiątego już Narodowego Dnia Życia.

"WIERZĘ W CIEBIE BOŻE ŻYWY"
Nasza parafia p/w św. Michała Archanioła w Wierzbniku przeżywała bardzo ważne wydarzenie umacniające wiarę – odnowienie misji świętych.

80 rocznica urodzin ks. Alfonsa Stillera
9 listopada 2013 r. w naszej Parafii w kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła została odprawiona msza święta z okazji 80 rocznicy urodzin emerytowanego ks. Alfonsa Stillera (rezydent naszej parafii od 2008) i 57 rocznicy jego święceń kapłańskich.

ABDYKACJA WYRAZEM MIŁOŚCI I TROSKI O KOŚCIÓŁ
W poniedziałek podczas konsystorza papież Benedykt XVI ogłosił swoją abdykację z urzędu Piotrowego. Ustąpi z urzędu 28 lutego o godz. 202.00. Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni decyzją Papieża. Znając Ojca Świętego, możemy jednak być pewni, że decyzja ta została "skonsultowana" z Bogiem i głęboko przemyślana.

Abp Stanisław Gądecki - nowym przewodniczącym Episkopatu Polski
Abp Stanisław Gądecki – 64-letni metropolita poznański został dziś wybrany na stanowisko przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli
Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli (dokumentacja)

Benedykt XVI zabrał głos nt. Jana Pawła II - był dla mnie świętym i przyjacielem, ale nie mogłem go naśladować.

BETLEJEM, WIELKANOC 2017
ŚWIĘTA PASCHALNE są czasem Chrystusa

Bliżej Nieba - adwentowe wideo-rekolekcje portalu Profeto
Adwentowe wideo-rekolekcje zatytułowane „Bliżej Nieba” w portalu Profeto.pl poprowadzi w tym roku ks. Krzysztof Porosło. Kolejny cykl 360 Sekund rozpocznie się w pierwszy poniedziałek Adwentu.

BOŻE CIAŁO 2013
Prognozy pogodowe na dzień 30 maja br. czyli dzień Bożego Ciała nie były łaskawe. Wszystkie dzienniki i portale internetowe informowały o ulewnych deszczach i bardzo niskich temperaturach. Zapowiedzi się spełniły. Przed sumą lunął ogromny deszcz wszyscy udający się na sumę byli pewni, że szanse na przeprowadzenie tegorocznej procesji swą nikłe.

Bp Jeż - Kościół będzie mówić "nie wolno" każdej władzy, która próbuje stanowić prawa niezgodne z prawem Bożym
Kościół w Polsce wpatrzony w postać św. Stanisława biskupa i męczennika, nie zważając na konsekwencje, mówi i mówić będzie „nie wolno” każdej władzy, która próbuje stanowić prawa niezgodne z prawem Bożym

Bp Śmigiel - rodzina głównym środowiskiem ewangelizacji
Kościół w Polsce przede wszystkim powinien postawić na duszpasterstwo rodzin, ponieważ ono jest środowiskiem ewangelizacji.

Bp Tomasik - działalność misyjna to znak troski o zbawienie innych ludzi
Działalność misyjna to znak troski o zbawienie innych ludzi - mówi biskup Henryki Tomasik z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego w Polsce.

Bp Tomasik - Każda rodzina może szukać pomocy u św. Jana Pawła II
Bp Tomasik przypomniał, że w nauczaniu św. Jana Pawła II jest wiele akcentów dotyczących rodziny.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker