Nowy Rok 2013Drukuj

Tradycyjnie o północy zgromadziliśmy się w kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła w Wierzbniku na krótkim nabożeństwie, aby w ten sposób rozpocząć pierwsze chwile nowego roku 2013 r. z Bogiem. O północy o godz.24.00 uroczyście dzwony oznajmiły nam, że rozpoczął się nowy rok 2013. Po chwili ciszy zaczęliśmy śpiewać kolędy. Po kilku pieśniach kolędowych odmówiliśmy dziesiątkę różańca świętego polecając siebie, nasze rodziny i całą naszą parafię Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bogurodzicy. W tej modlitwie prosiliśmy o opiekę i o pogłębienie naszej wiary, abyśmy stali się prawdziwymi świadkami miłości objawiającej się w stajence betlejemskiej. Po tej modlitwie ks. proboszcz Czesław Kocoń udzielił wszystkim pierwszego błogosławieństwa w nowym Roku. Po nim złożył nam życzenia. Następnie wszyscy złożyliśmy sobie życzenia noworoczne.




Do południa w Nowy Rok podczas każdej mszy św. nasz wzrok skierowaliśmy do Bożej Rodzicielki Maryi, by wraz z Nią w pierwszy dzień Nowego Roku modlić się o pokój na świecie i w naszych rodzinach. Po południu zgromadziliśmy na nabożeństwie i modliliśmy się jeszcze raz o pokój w świecie, w naszych rodzinach, w naszych sercach, a przede wszystkim w naszej wspólnocie parafialnej.

Papież Benedykt XVI napisał w swoim orędziu noworocznym – każdy nowy rok niesie z sobą oczekiwanie lepszego świata... Aby wszyscy mogli zrealizować dążenie do życia szczęśliwego i dostatniego.

Ale czy to szczęście i dostatek, o którym tyle mówiliśmy w składanych życzeniach mogą się spełnić?
Owszem tak.
Pod warunkiem ze my sami staniemy się ludźmi pokoju.
Ludźmi pokoju z Bogiem przez życie zgodne z Jego wola.
Ludźmi pokoju z samym sobą przez postępowanie zgodnie z sumieniem oczyszczanym w sakramencie pokuty.
Ludźmi pokoju z innymi życząc zawsze drugiemu człowiekowi tego wszystkiego, czego ja oczekuje od życia.

Nowy Rok, w który weszliśmy to następna szansa, jaką daje nam Bóg, abyśmy stali się ludźmi błogosławionymi, czyli szczęśliwymi.

Abyśmy uwierzyli ze nasza wiara to powołanie do wielkich dzieł Bożych. Tak jak Maryja, która dzięki wierze stała się Matka Chrystusa przynoszącego pokój człowiekowi.
A gdy stała się Matką Boga może wszystko otrzymać. Gdy stanie się naszą Matka może nam wszystko wyprosić. Prosiliśmy w tym dniu o szczęście dla nas samych, naszych rodzin i dla całej naszej parafii, które niech przejawia się w dobrobycie posiadania Boga w naszych sercach.

Zwiastun,
Rzymsko – Katolickiej Parafii Wierzbnik,
27.01.2013, rok 22, nr 1, s. 2

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny