NASZA PRZYJAŹŃ Z JEZUSEMDrukuj

Maj to czas pierwszych komunii świętych. W tym roku terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii to: 12 maj 2013 r. - w Uroczystość Wniebowstąpienia, w Wierzbniku i 19 maja 2013 r. – w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w Jankowicach Wielkich.

Sakrament Eucharystii to najważniejszy sakrament każdego chrześcijanina. Aby go przyjąć, trzeba się do niego dobrze przygotować. Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim przeżycie religijne i duchowe, ale także uroczystość rodzinna. Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka.

W tym roku tę uroczystość przeżyliśmy pod hasłem: „W przyjaźni z Jezusem w drodze na szczyt”. Hasło miało uświadomić dzieciom, że przez całe życie wspinamy się po Górze życia, której szczytem jest niebo. Wszystkie teksty mówiły o wspinaczce i przyjaźni z Bogiem, która jest gwarancją zdobycia nieba. Większej przyjaźni nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić – mówił ksiądz proboszcz Czesław Kocoń – niż przyjaźń z Jezusem.

My też chcemy żyć przyjaźnią, ponieważ ona wszystko ułatwia. Z Jezusem wszystko widać lepiej i łatwiej wszystko znosić. Mówił kaznodzieja. Dzisiejszą uroczystością pierwszej komunii dzieci rozpoczynają szczególną przyjaźń z Jezusem. Ona zobowiązuje do odpowiedniego życia. To piękne życie jest dla Jezusa największą radością.

O przyjaźń, o relacje z przyjacielem trzeba dbać – mówił dalej ksiądz proboszcz. Jest ona jak roślina, która bez wody i troskliwej pielęgnacji usycha. Podobnie rzecz się ma z przyjaźnią Jezusa. To, co tę przyjaźń odnawia, powoduje wzrost i wydaje owoce, jest nam dane w Kościele.

Sakramenty, szczególnie spowiedź i Eucharystia, słowo Boże, przepełniona słuchaniem modlitwa pozwalają na żywą więź z Jezusem. Dlatego kaznodzieja na zakończenie prosił rodziców, aby zadbali o to, aby dzieci uczęszczały na msze św. niedzielne i szkolne, na nabożeństwa liturgiczne. Nie zapominały o rozmowach ze swoim przyjacielem w czasie swoich modlitw. Pozwólcie im pozostać w przyjaźni z Jezusem – zakończył ks. proboszcz.


W niedzielę Wniebowstąpienia na szczególną drogę przyjaźni w Wierzbniku weszli:

Brączek Oskar
Czechowicz Szymon
Waliduda Justyna
Zawada Brajan


Natomiast w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego uczniowie klasy III ze szkoły podstawowej z Jankowic Wielkich potwierdzili swoją przyjaźń z Jezusem przystępując po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Oto nowi przyjaciele Jezusa:

Frączyk Kacper
Madziała Michał
Marszałek Żaneta
Nowak Konrad
Początek Tomasz
Ratajczyk Adam
Semenowicz Martyna
Stańczyk Natalia
Sławęta Joanna
Śliwa Kornelia

Życzymy wszystkim dzieciom, aby wytrwały w przyjaźni z Jezusem do końca życia. Ponadto, aby nigdy nie zapomniały, że być przyjacielem Jezusa to iść za Nim wszędzie tam, gdzie On nas poprowadzi. To kochać to, co On kocha. Tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć za św. Pawłem: "Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus".

Zwiastun, Rzymsko – Katolickiej Parafii Wierzbnik,
27.05.2013, rok 22, nr 9, s. 5

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny