Bp Tomasik - działalność misyjna to znak troski o zbawienie innych ludziDrukuj

Działalność misyjna to znak troski o zbawienie innych ludzi - mówi biskup Henryki Tomasik z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego w Polsce. Na świecie pracuje obecnie 2003 misjonarzy z Polski, w tym ponad 20 z diecezji radomskiej.

Biskup Tomasik podkreślił, że Kościół z natury jest misyjny i to w różnych wymiarach. - Głosi światu Ewangelię. Działalność misyjna to również znak troski o zbawienie innych. Przy okazji dziękuję misjonarzom za ich posługę w różnych częściach świata. To znak poczucia odpowiedzialności za Kościół - powiedział biskup radomski.

Ordynariusz radomski zwrócił także uwagę, że "Kościół jest misyjny w wymiarze naszych środowisk w przekazywaniu innym Ewangelii". - Dzisiaj krańce ziemi są w ludzkich sercach, naszych rodzinach, środowiskach. Dzisiaj krańce ziemi są między nami, dlatego wszyscy jesteśmy posłani, aby pokazywać piękno chrześcijaństwa - powiedział bp Tomasik.

Przypomnijmy, że ofiary zbierane podczas udzielania sakramentu bierzmowania są w całości przekazywane na dzieło misyjne diecezji radomskiej. Z diecezji radomskiej na misjach i na Wschodzie pracuje prawie 20 kapłanów i świeckich.

rm / Radom
Źródło: KAI

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny