deutsch polski
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Cudowne historie - "Dzieci Pana Boga" » Zdjęcie z Papieżem
Zdjęcie z Papieżem
Napisane przez 15.10.2015 - 385 czytań - printer
Jest ich tysiące, a może i miliony. Wszyscy, którzy uczestniczyli w audiencjach z Janem Pawłem II, mają taką pamiątkę na całe życie: zdjęcie z papieżem. Czasem jest to uchwycony ułamek sekundy: oto biała postać Ojca Świętego i właściciel fotografii, często tyłem, trudno rozpoznawalny, przechylony przez barierkę, ledwo widoczny spomiędzy wyciągniętych rąk wiernych. Są także zdjęcia z audiencji prywatnych, na których widać znacznie więcej, ale nie każdy może się. takim kadrem pochwalić. Jest jednak pewna fotografia, za którą stoi historia doprawdy niezwykła.

Był rok 1982, kiedy w jednej z polskich miejscowości urodziła się mała Wiktoria. Zaraz po przyjściu na świat lekarze wykryli w jej piersi złośliwego guza. Polska rodzina już wkrótce wraz z chorym dzieckiem wyemigrowała do Kanady. Jednak leczenie małej Wiktorii w Toronto nie dało efektów, a rak się rozrastał. Kanadyjscy lekarze dawali jej zaledwie trzy lata życia.

Był rok 1984, gdy do polskiej rodziny dotarła wiadomość, że papież Jan Paweł II odwiedzi Toronto. W ich sercach pojawiła się nadzieja i pragnienie, aby papież dotknął ich nieuleczalnie chorego dziecka i pomodlił się nad nim. Chcieli poprzez ręce namiestnika Chrystusowego powierzyć Bogu życie maleństwa. Jan Paweł II odwiedził Toronto, lecz spotkanie z nim okazało się być niemożliwe.

Jednak raz powzięte postanowienie kiełkowało. Mama Wiktorii napisała do Watykanu list z prośbą o prywatną audiencję. Czas płynął. Niepokój i bezsilność w sercach rodziców była coraz większa. Przyszła odpowiedź z Watykanu. Wyznaczono termin audiencji na marzec 1985 roku. Z radością i nadzieją mama wraz z córką poleciały do Rzymu. Potem wszystko toczyło się już szybko. Kiedy mama Wiktorii wspomina te chwile, zawsze ma w oczach łzy. Pamięta każdy szczegół i każde słowo papieża, kiedy podszedł do nich, ucałował Wiktorię i powiedział: "Módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała z Tobą, to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo jak inne swoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, by się stało …”

Mama dziewczynki nie zwracała wtedy uwagi na człowieka, który robił zdjęcia. Z radością jednak zabrała fotograficzną pamiątkę do Kanady.

Następnego dnia po powrocie do Toronto Wiktoria poczuła się bardzo źle. Dziewczynka znalazła się w szpitalu, gdzie lekarze byli pewni, że to jej ostatnie chwile życia. Po paru dniach poproszono rodziców, aby zabrali ją do domu, gdzie będzie mogła odejść w otoczeniu najbliższej rodziny. Łzy nadziei stały się łzami smutku.

Kiedy Wiktoria wróciła do domu, nastąpił nagły zwrot. Czuła się coraz lepiej, aż w końcu badania wykazały całkowity zanik dużego już przecież nowotworu. Od tej pory w oczach matki i córki zawsze widniały łzy niewypowiedzianego szczęścia, kiedy patrzyły na zdjęcie z papieżem.

Ale to jeszcze nie koniec. Wiktoria Wyrosła na dobrą i głęboko wierzącą dziewczynę. Studiowała prawo, uwielbiała górskie wspinaczki, jazdę na nartach i grę w piłkę nożną. Każdego dnia w porannej modlitwie dziękowała Bogu za cud swojego życia.

Był 2 kwietnia 2005 roku po godzinie 15.00 czasu kanadyjskiego. Normalny dzień zwykłej młodej dziewczyny. Jednak w sercu Wiktoria czuła pewien niepokój. Jakiś impuls kazał jej pójść do pokoju, w którym wisiało zdjęcie z Ojcem Świętym. Uklęknęła i modliła się gorąco. Podświadomie zdawała sobie sprawę, że to bardzo ważny moment. Później dowiedziała się, że w tej właśnie chwili umierał Jan Paweł II. Zdjęcie z papieżem stało się od tego czasu czymś znacznie więcej ...

M. Krzyszkowski, „Dzieci Pana Boga”, wyd. Rafel, rok 2015 str. 8 -10
Za: http://adonai.pllcuda/?id=24


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker