deutsch polski
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Cudowne historie - "Dzieci Pana Boga" » Bułka z masłem i parówka od ks. Jerzego
Bułka z masłem i parówka od ks. Jerzego
Napisane przez 21.10.2015 - 319 czytań - printer
Jak wiele radości może sprawić widok dziecka jedzącego bułkę z masłem i parówkę z ketchupem wie najlepiej mama Tomka, który w wieku dwóch lat zachorował na anginę. Ta podstępna choroba wywołała w jego organizmie groźne powikłania. Chłopiec zapadł na wirusowe zapalenie mięśnia sercowego. Kiedy znalazł się w końcu w jednym z warszawskich szpitali, jego stan był już bardzo ciężki. Tomek przestał jeść i mówić. Jego serce było tak uszkodzone przez chorobę, że lekarze widzieli jedyny ratunek w przeszczepie.

Niestety, operacja na sercu tak małego dziecka możliwa była do przeprowadzenia tylko w Stanach Zjednoczonych, a na to nie było szans. Diagnoza brzmiała zatem jak wyrok śmierci.

Rodzina chłopca podjęła modlitewny szturm do nieba. Włączyli się w to członkowie rodziny i przyjaciele. Jednak przełom nastąpił po uruchomieniu specjalnego kanału łączności z niebem za pośrednictwem szczególnej osoby.

Jedna z przyjaciółek rodziny była rzeźbiarką. Kiedy Tomek znalazł się w stanie beznadziejnym, kończyła właśnie pomnik ks. Jerzego Popiełuszki. Dowiedziawszy się o stanie chłopca, wiedziona wewnętrznym impulsem, padła na kolana, odmówiła różaniec i pomodliła się o wstawiennictwo kapłana, którego rzeźbę właśnie ukończyła. Wewnątrz swego serca słyszała jego pocieszający głos, że wszystko będzie dobrze, że Tomek z tego wyjdzie, tylko będzie to długo trwało ...

Kiedy mama chłopca rano odwiedziła synka w szpitalu, okazało się, że jego stan zmienił się radykalnie. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Tomek przywitał mamę okrzykiem: "Mamo! Jeść!". Nic dziwnego, przecież nie jadł od dwóch tygodni. Dostał duży kawałek bułki z masłem i parówkę. Jednak brakowało mu czegoś jeszcze. Ulubionego ketchupu. Ten niezwyczajny dla szpitalnego jedzenia dodatek udało się w końcu także zorganizować.

Mijały kolejne dni w szpitalu. Serce chłopca wciąż nie wyglądało tak jak powinno, jednak powoli zaczynało wracać do normalnego życia. Najpierw Tomek poruszał się na wózku. Później z wolna spacerował po szpitalu, aż w końcu puścił się biegiem. Kiedy wychodził ze szpitala, był jak jego rówieśnicy. Jako szesnastolatek uprawiał sport, grał w koszykówkę. Miał 190 centymetrów wzrostu. Wiedział, komu zawdzięcza życie.

Ksiądz Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 roku w Warszawie. Mama Tomka przeżyła to w sposób szczególny. Ona i jej syn zdawali sobie sprawę, jak bardzo ten skromny kapłan z Warszawy jest wciąż obecny w życiu tych, którzy go kiedyś poznali. Do dzisiaj jednak wspomina ten przełomowy dzień, kiedy patrzyła, z jaką radością jej syn zjadł swój pierwszy posiłek po długich dniach choroby. Niepozorna parówka z ketchupem stała się niemal symbolem cudu, niezwykłym upominkiem od ks. Jerzego.

Za: www.apokalipsa.injo.pllobjawienialhalina_labonarska.htm

M. Krzyszkowski, „Dzieci Pana Boga”, wyd. Rafel, rok 2015 str. 46 - 48

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker