deutsch polski
Nawigacja

Nawigacja
Artykuły » Aktualności - my i świat » Niecodzienna uroczystość
Niecodzienna uroczystość
Dodane 08.03.2019 - 515 czytań - printer
Ostatni dzień lutego dla naszej szkoły był dniem wyjątkowym. Nie tylko ze względu na Tłusty Czwartek, ale przede wszystkim na szczególną uroczystość. Od samego rana po wejściu do szkoły czuło się niecodzienną atmosferę. Dzieci i nauczyciele ubrani odświętnie. Dzień był niezwykły, ponieważ żegnaliśmy byłego dyrektora szkoły pana Jana Golonkę.

Z pewnością ta data przejdzie do historii szkoły. Był nauczycielem bardzo oddanym dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Zawsze stawiał na pierwszym miejscu dobro ucznia i szkoły. Pan Jan Golonka pracował w jankowickiej szkole około trzydzieści lat, a 22 lat piastował stanowisko dyrektora szkoły.

Całą uroczystość otworzył obecny dyrektor szkoły - pan Adam Grabowski. Przywitał gości, a przede wszystkim pana Jana Golonkę, który stał się inspiracją dzisiejszej uroczystości.

„W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Publicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich, mam zaszczyt podziękować Panu za niemal czterdzieści lat pracy zawodowej w naszej szkole”.

Nawiązując do Jego pracy powiedział: „Od 1988 związany jest Pan ze Szkołą Podstawową w Jankowicach Wielkich, gdzie początkowo jest Pan nauczycielem wychowania fizycznego. Od 1992r. objął Pan stanowisko Dyrektora, które pełnił do 2014r. Cały ten okres Pana pracy usiany jest licznymi sukcesami na polu tak menadżerskim jak i sportowym. Pana wychowankowie, można z całą stanowczością powiedzieć, od zawsze osiągali liczne sukcesy sportowe, a poziom nauczania i wyniki osiągane przez uczniów zawsze były wysokie. Pana wysiłek był dostrzegany i doceniany przez organ prowadzący i organ sprawujący nadzór pedagogiczny”.

Wspomniał także Jego zaangażowanie w lokalnych samorządach: „Przez wiele lat dzięki autentycznemu wsparciu mieszkańców piastował Pan funkcję radnego. Zwieńczeniem tego okresu było objęcie w 2014r. stanowiska Wice Starosty Powiatu Brzeskiego.”

Na zakończenie podziękował dyrektorowi za trud i poświęcenie na rzecz naszej szkoły zapraszając Go na wszelkie uroczystości szkolne: „Dziękuję za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w tej szkole. Wyrażam także nadzieję, że nie zapomni Pan o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Chcę zapewnić Pana, że będzie Pan u nas zawsze mile widzianym gościem. Bardzo zależy mi na tym, by nasi emerytowani pracownicy dalej czuli więź ze szkołą. Liczę, że będzie Pan gościem imprez i jubileuszy szkolnych”.

Po dyrektorze wystąpili goście: pracownicy samorządowi gminy Olszanka: pani Wójt Aneta Rabczewska, pani sekretarz gminy Ewa Rosińska, przewodnicząca Rady Gminy Wanda Galant oraz pracownicy ZEAS-u z Krzyżowic. Wszyscy podkreślali ogromny wkład i zaangażowanie w rozwój szkoły. Wójt Gminy Aneta Rabczewska powiedziała, że zakończenie pracy zawodowej jest szczególnym momentem w życiu, który skłania do refleksji i wspomnień. W związku z przejściem na emeryturę składam wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej szkoły w Jankowicach Wielkich.”

Następnie dodała słowa wdzięczności: „dziękujemy za wieloletnią pracę dla dobra naszej jankowickiej społeczności szkolnej”. Kontynuując mówiła: „Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obserwować Pańskie działania….” Powiedziała dalej: „Jednocześnie dziękuję za życzliwość i optymizm w podejmowaniu wspólnych działań”.

Po tych wystąpieniach do głosu doszły dzieci. Najpierw wystąpiły przedszkolaki z Jankowic Wielkich i Czeskiej Wsi. Po nich poszczególne klasy szkolne. Na koniec każdy uczeń z klasy VIII wręczył panu dyrektorowi różę dowód wdzięczności i za wszelkie dobro jakie zostawił w sercach dzieci. W imieniu Grona Pedagogicznego przemówienie pożegnalne wygłosiła nauczycielka pani Teresa Krasa, która mówiła o osiągnięciach w pracy pedagogicznej i budowaniu wspólnoty szkolnej. Na końcu swoje słowa wdzięczności złożyła Rada Rodziców. Wszyscy pragnęli uścisnąć dłoń, złożyć ukłon i podziękować za wieloletnią służbę dla wielu pokoleń uczniowskich.

Na końcu przyszły emeryt podziękował za ciepłe słowa i podziękowania. Osobiście złożył szkole prezenty przekazując kilka piłek na rzecz naszej szkoły i wszystkich poczęstował słodyczami. Cała uroczystość zakończyła się agapą w klasie szóstej. Nasze spotkanie było wyrazem wdzięczności Panu Golonce za wszystko co uczynił dla naszej szkoły, a jednocześnie zaproszeniem do współpracy na rzecz naszej placówki. Od dziś staje się honorowym członkiem naszej szkoły.

Zwiastun, Rzymsko-Kat. Parafii 
Wierzbnik, 04.03.2019, nr 4 s. 2 i 5

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker