1 czerwca 2014 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE

Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. Ponadto po mszy św. zbiórka do puszek na budującą się Świątynię Opatrzności Bożej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę kolejne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 21.00.

W sobotę o godz. 10.00 w katedrze opolskiej święcenia prezbiteratu.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Na górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli misjonarzy ze zgromadzenia Oblatów. Będzie to tzw. niedziela misyjna w naszej parafii. Podczas tego dnia misjonarze wygłoszą nam kazania. Po mszy św. będzie można się zaopatrzyć misyjne różańce, krzyże, książki inne przedmioty religijne. Ponadto po każdej mszy św. będzie też wystawiony koszyk na ofiary na rzecz misji. Po południu będzie możliwość na nabożeństwach spotkać się czarnoskórym o. misjonarzem.

W czwartek 12 czerwca 2014 r. odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka chorych i osób niepełnosprawnych na Górę Świętej Anny. Rozpocznie się ona o godz. 9.30 modlitwą różańcową, a godz. 10.00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. W godzinach popołudniowych przewidziana jest jeszcze wspólna Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lourdzkim. W krużgankach bazyliki podczas całej pielgrzymki będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

8 czerwca 2014 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji wierni mogą zyskać odpust zupełny, jeśli są w stanie Łaski Uświęcającej i odmówią hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu”. Ponadto dziś przeżywamy także niedzielę misyjną. Modlimy się i wspieramy materialne wielkie dzieło ewangelizacyjne świata.

Jutro drugi dzień Świat Zesłania Ducha św. – Święto Matki Kościoła. Porządek świąteczny. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

Czerwiec to miesiąc, w którym czcimy Boskie Serce Jezusa. Zapraszam i zachęcam do udziału w Nabożeństwie ku czci Bożego Serca. Codzienne nabożeństwa w Jankowicach Wielkich przed wieczorna mszą św., natomiast w Wierzbniku po wieczornej mszy św.

Nabożeństwo popołudniowe:
O godz.14.00 w Jankowicach Wielkich
O godz. 15.00 w Wierzbniku.

Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę 8 czerwca we wszystkich kościołach w Polsce organizowana będzie zbiórka na rzecz poszkodowanych w powodzi na Bałkanach i wskutek nawałnic w naszym kraju.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników serdecznie zaprasza wszystkich rolników, ogrodników i działkowiczów wraz z rodzinami na spotkania modlitewne w ramach Dnia Modlitw o Dobre Urodzaje, którym w poniedziałek  9 czerwca 2014 r. w sanktuariach diecezjalnych będą przewodniczyć Księża Biskupi. Spotkania odbędą się w następującym porządku: Kamień Śl. u św. Jacka - godz. 10:00 – rejon opolski  - ks. abp Alfons Nossol; Gościęcin u św. Brykcjusza – godz.10:00 – rejon kozielski  - ks. bp Rudolf Pierskała; Olesno u św. Anny – godz. 10:00  - rejon oleski – ks. bp Andrzej Czaja; Szwedzka Górka  - godz. 11:00 - rejon nyski – ks. bp Paweł Stobrawa; Pietrowice Wielkie u św. Krzyża - godz.15- rejon raciborski - ks. bp Rudolf Pierskała.

W czwartek 12 czerwca 2014 r. odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka chorych i osób niepełnosprawnych na Górę Świętej Anny. Rozpocznie się ona o godz. 9.30 modlitwą różańcową, a godz. 10.00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. W godzinach popołudniowych przewidziana jest jeszcze wspólna Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lurdzkim. W krużgankach bazyliki podczas całej pielgrzymki będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Zapraszam na mszę św.

W piątek msza św. szkolna.

Diecezjalny Zespół ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza duszpasterzy, siostry zakonne, katechetów, członków Parafialnych Rad Duszpasterskich i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na II Opolskie Forum Ewangelizacyjne, które odbędzie się w kościele seminaryjnym w Opolu, w sobotę 28 czerwca b.r. (rozpoczęcie o godz. 10:00) W programie m.in.: Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza i konferencja nt. ewangelizacji parafii wiejskich.

 W Roku Rodziny Radio Doxa poleca w swoim programie audycję "Z rodziną mi do twarzy". Już w najbliższą środę tematem programu będzie wychowanie dzieci i to, jak ważne jest, by rodzice wychowując dzieci mówili jednym głosem. "Z rodziną mi do twarzy" - audycja w Radiu Doxa w każdą środę, po 20-stej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę kończy się okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcamy wiernych, by skorzystali z Sakramentów Świętych, jeśli jeszcze tego nie uczynili.

15 czerwca 2014 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj Uroczystość Trójcy św..

Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej (nakazanej przez III Przykazanie Kościelne).

Dziś jeszcze zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W najbliższy czwartek 19 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 w Jankowicach Wielkich wyruszy procesja Eucharystyczna. Zapraszamy cały orszak procesyjny: chorągwie, feretrony, oraz dziewczynki w bieli, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Na trasie procesji wierni przyozdabiają domy religijnymi obrazami i symbolami. Msze św. tego dnia o godzinie 08.00, 09.00 w Wierzbniku 11.00 w Jankowicach W.

Od piątku do następnego czwartku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek poświęcenie wianków.

We wtorek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

W piątek – Dzień Uchodźcy - dzień szczególnej pamięci o tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swej ojczyzny.

Ks. Biskup zaprasza małżonków niesakramentalnych na spotkanie modlitewne 21 czerwca w Prudniku – Lesie. Początek o 15.00.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej, patronki Opola.

Zachęcamy do słuchania diecezjalnego Radia Doxa. Osobom, które nie mogą osobiście uczestniczyć we Mszy świętej, polecamy codzienną transmisję Eucharystii z opolskiej katedry - można jej wysłuchać od poniedziałku do piątku o 6:00, w soboty o 7:00, a w niedziele przedpołudniowa transmisja między 10:00 a 11:00. Zachęcamy do słuchania Radia Doxa i przekazania tej informacji szczególnie osobom, które ze względu na stan zdrowia, czy obowiązki zawodowe, mają trudności z dotarciem do świątyni. To istotna informacja również dla naszych bliskich przebywających poza granicami kraju, gdyż programu Radia Doxa (a więc i Mszy św.) można słuchać też w internecie, pod adresem www.doxa.fm.

22 czerwca 2014 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwa nie będzie. O godzinie 15.00 na placu podwórku przedszkolnym – Piknik Rodzinny. Zapraszamy do licznego udziału.

We wtorek Uroczystość św. Jana Chrzciciela.

W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość kapłanów.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przypada 42 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

W przyszłą niedzielę Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

W ubiegłą niedzielę swoją ofiarę na remont naszego kościoła filialnego złożyła:

Sławęta Halina, Stanisław 200,00

W tym tygodniu Kościół w Wierzbniku sprzątają:
- Matulewicz
- Witosławski
- Derkacz
- Tomczyk

29 czerwca 2014 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Dziś Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

Na Górze św. Anny odbywa się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców .

O godz. 15.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jutro odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek święto św. Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca.

Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę pielgrzymka dzieci.

W przyszłą niedzielę przypada święto patronalne chorych.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i instytucji diecezjalnych.

W przyszłą niedzielę zaległa zbiórka na rzecz powodzian na Bałkanach.