6 lipca 2014 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.

Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi na Bałkanach.

O godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe.

W niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka niewidomych.

13 lipca 2014 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nieszpory o godz. 15.00.

W niedzielę na Górze św. Anny Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej.

W dniach 21-26 lipca na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży. Motto towarzyszące temu spotkaniu to słowa: "A Ty za kogo Mnie uważasz?". Trwają zapisy chętnych do udziału w tych wyjątkowych franciszkańskich rekolekcjach. Szczegółowy program spotkania pod linkiem http://swietomlodziezy.com/program-swieta-mlodziezy/

38. Piesza Pielgrzymka Opolska odbędzie się w dniach 17-23 sierpnia 2014 r. Szczególnym „statio” pielgrzymki będzie Eucharystia i koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II we wtorek 19 sierpnia o godz. 16.00 na Górze św. Anny

20 lipca 2014 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nieszpory o godz. 15.00.

W poniedziałek spotkanie członków Rad Duszpasterskich z naszej parafii z Jankowic Wielkich i Wierzbnika o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

W środę wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy.

W piątek przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświecenie pojazdów w naszej parafii w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców także zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.

W sobotę przypada Uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji opolskiej.

W sobotę i niedzielę na Górze św. św. Anny odpust ku czci św. Anny.

W związku z przypadającym na dzień 25 lipca 2014r. liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa oraz powiązanymi obchodami Dnia Bezpiecznego Kierowcy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu zwraca się z apelem o zachowanie elementarnych zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w parafiach diecezji opolskiej.

W radiu Doxa tym razem zachęcamy do słuchania audycji "Serce dla misji" (niedziela, 20 lipca, g.18.30). Gościem najbliższego programu będzie ks. Przemysław Skupień - przez ostatnie lata wikariusz w parafii św. Piotra i Pawła w Opolu, który we wrześniu wyjeżdża na misje do Boliwii. Ks. Przemysław opowie o swojej nowej parafii w Ameryce Południowej oraz o tym, czego musiał się nauczyć podczas intensywnych przygotowań do wyjazdu. Zapraszamy i zachęcamy do słuchania Radia Doxa również w Internecie: www.doxa.fm

Za dwa tygodnie oczekiwana w naszej Parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. Rozpoczęcie peregrynacji 1 sierpnia w piątek.
O godz. 17.00 zbierzemy się w kościele parafialnym na krótkim nabożeństwie, a następnie procesyjnie udamy się na początek wioski, gdzie powitamy figurę św. Michała Archanioła. Następnie poszczególne stany parafii poniosą Ją procesyjnie do kościoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. na rozpoczęcie peregrynacji. Po niej o koło godz. 19.30 będzie adoracja prowadzona przez młodzież. O godz. 20.30 Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich. Pierwszy dzień peregrynacji zakończy Apel Jasnogórski.
Proszę o przystrojenie zagród naszych wiosek i domów emblematami religijnymi.

27 lipca 2014 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kończy się 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie naszych pojazdów po popołudniu w Jankowicach Wielkich po nabożeństwie o godz. 14.00; a w Wierzbniku po nabożeństwie o godz. 15.00.Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc w zakupie pojazdów na misje dla misjonarzy z naszej diecezji.

Dziś jeszcze zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy z diecezji opolskiej.

We wtorek wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjonkuli oraz pielgrzymka głuchoniemych i motocyklistów.

W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.