7 września 2014

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych.

Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.

W poniedziałek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjne poświecenie ziarna siewnego i nasion.

Od czwartku na Górze św. Anny Uroczystości Podwyższenia Krzyża z obchodami kalwaryjskimi.

W piątek o 18.00 msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży. O 17.00 spotkanie katechetyczne dla dzieci szkoły podstawowej.

W przyszłą niedzielę w kościele seminaryjno-akademickim o godz. 14.00 pielgrzymka srebrnych jubilatów małżeńskich.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
- Jakub Szefer zamieszkały w Wierzbniku i Anna Żyłka zamieszkała w Wierzbniku - zapowiedź II.

W tym tygodniu kościół w Wierzbniku sprzątają rodziny:
- Syguła
- Rogowski
- Walczak
- Ukleja

14 września 2014 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe dzisiaj o godz. 15.00.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W czwartek Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

W piątek msza święta szkolna, przed mszą w Wierzbniku spotkanie dla dzieci szkoły podstawowej.

W sobotę Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf k. Zlotych Hor (Czechy). Początek o godz. 10.00

W przyszłą niedziele kolekta na budowę kościołów i jałmużna postna z całego roku.

Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 21 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do groty lourdzkiej i w procesji udają do Groty na Mszę św. Dożynkom przewodniczy rejon raciborski – dekanat Tworków.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne na następujących kierunkach i specjalnościach: teologia (studia jednolite magisterskie) - specjalności: kapłańska, katechetyczno-pastoralna; nauki o rodzinie (studia I i II stopnia) - specjalności: kurator sądowy ds. rodziny, poradnictwo rodzinne, pozamedyczna opieka paliatywno-geriatryczna; muzykologia (studia I stopnia) - specjalności: nauczycielska z edukacją artystyczną; kultura śródziemnomorska (studia I i II stopnia) - specjalności: zarządzanie turystyką, zarządzanie zasobami kultury. Ponadto oferowane są studia doktoranckie (teologia i nauki o rodzinie) oraz studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie www.wt.uni.opole.pl w zakładce: Oferta edukacyjna.

Zachęcamy do słuchania naszego, diecezjalnego Radia Doxa. W nim oprócz wartościowych programów również sporo dobrej muzyki - także chrześcijańskiej. I tylko takie przeboje wypełniają między innymi audycje: "Pozytywne Rytmy" (poniedziałek, g.19:00) oraz nowość na antenie Radia Doxa, jaką jest "Lista z mocą" - to lista przebojów muzyki chrześcijańskiej (niedziele, g.19:00).
Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM, (dodatkowo w okolicach Nysy na 96,7 FM, Kędzierzyna-Koźla 89,6 FM, Racibórza 87,8 FM), a także w Internecie na www.doxa.fm.

21 września 2014 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – usłyszymy dziś przypomnienie Pana Jezusa skierowane do każdego z nas. Warto zadać sobie pytanie, jakie miejsce w naszej hierarchii ważności zajmują dobra doczesne, a jakie Pan Bóg i życie wieczne. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dziś kolekta na budowę Kościołów i jałmużna postna z całego roku.

Dzisiaj po południu ze względu na VII Piknik św. Michała Archanioła nie będzie nabożeństwa.

We wtorek wspominamy św. Ojca Pio.

W czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Przed mszą spotkanie dla dzieci szkoły podstawowej. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży z II klas gimnazjalnych.

W sobotę wspomnienie. św. Wincentego a Paulo.

W sobotę 04.10.2014 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie Diecezjalny dzień skupienia dla Róż Różańcowych. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Opolskiej i Stowarzyszenie Abstynenckie „Zawsze razem” zapraszają w dniach 3 i 4 października 2014 r. do Winowa na IX Opolskie Dni Trzeźwości. Skierowane są one do wszystkich osób, którym bliska jest idea wychowania w trzeźwości, zwłaszcza w rodzinie. Tej problematyce poświęcone będą wykłady, dyskusje i konferencje podczas 2-dniowego spotkania.

28 września 2014 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA


Niedziela 28 września 2014 r. z woli Papieża Franciszka jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Módlmy się o godne owoce tego Synodu.

Nabożeństwo popołudniowe o godz.15.00. Modlimy się w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

Jutro wspomnienie św. Michała Archanioła, patrona naszej parafii. Po msza św. nabożeństwo ku czci św. Michała.

W środę rozpoczyna się październik - miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych.

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszej parafii: w Jankowicach Wielkich o 16.40 i w Wierzbniku przed wieczorną mszą św. o 17.40

W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Zapraszam na mszę św., aby w ten sposób podziękować Aniołowi Stróżowi za dotychczasową opiekę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - dzień w którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne . Z tej okazji zapraszamy wszystkich którzy czują się odpowiedzialni za powołania do uczestnictwie w Eucharystii w łączności z nabożeństwem różańcowym.

W pierwszy piątek miesiąca szczególna okazja do pojednania z Bogiem dla dzieci i młodzieży przed wieczorna mszą św. Zachęcam do odprawienia 9 pierwszych piątków.

W piątek msza św. szkolna . Po mszy św. spotkanie dla III klas gimnazjalnych.

4 października wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła.

Z okazji I soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i małżeństw w Jankowicach Wielkich o godz. 17.30, a w Wierzbniku w niedzielę przed I mszą św. o godz. 07.30. Ponadto w sobotę także nocne czuwanie modlitewne ku czci Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczęcie o godz. 21.00.

W sobotę w Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy Pielgrzymka Caritas diecezji opolskiej, wolontariuszy i pielęgniarek.

W sobotę w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych z rejonu nyskiego. Wyjazd naszej grupy w sobotę o godz. 09.00.

W przyszłą sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka Orkiestr Kalwaryjskich, a w niedzielę pielgrzymka hodowców gołębi pocztowych.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezjalnych instytucji.

Na prace konserwatorskie związane elewacją kościoła w Jankowicach W. ofiarę złożyli:

Frencel Teresa, Waldemar 300,00

Na pokrycie kosztów powstałego chodnika wokół kościoła w Wierzbniku ofiarę złożyli:

Biegun Henryka, Kazimierz 300,00