7 czerwca 2015 X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w X niedzielę zwykłą - 7 czerwca 2015 r., w całej Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Dziękczynienia za dar wolności ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
Dziękuję wszystkim parafianom za udział w uroczystej Procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie ołtarzy.
Dziękuję:
- dzieciom w strojach komunijnych
- dziewczynkom sypiącym kwiaty
- ministrantom
- osobom niosącym krzyż, chorągwie, sztandary, baldachim
- strażakom

W piątek, 12 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę 13 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę 13 czerwca w Głogówku odbędzie się sympozjum: Magia – cała prawda.

III Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców na Górę św. Anny. W sobotę 13 czerwca ma Górze św. Anny odbędzie się 3. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. W programie m.in. Różaniec o godz. 14.30 i Msza św. w Bazylice o godz. 15.00. Po Mszy św. przewidziano rodzinne świętowane w namiocie przy Domu Pielgrzyma.

IV Krajowy Kongres Misyjny w Polsce i w parafiach. W dniach 12-14 czerwca br. odbędzie się w Polsce 4. Krajowy Kongres Misyjny organizowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Przeżywany będzie pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.

W sobotę 13 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Mszę św. o godz. 10.00 sprawowaną przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję poprzedzi Różaniec. Od 12.30 zaś zaplanowano: koncert muzyczny, konferencję, nabożeństwo majowe i adorację Najświętszego Sakramentu.

14 czerwca 2015 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godz. 15.00 koncert religijny wykonaniu zespołu Toque de Silencio /Czechy/. W programie religijne pieśni z Hiszpanii i Czech tłumaczone na język polski. Po koncercie wymiana tajemnic różańcowych.

W dniach 12-14 czerwca br. odbędzie się w Polsce 4. Krajowy Kongres Misyjny organizowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Przeżywany będzie pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”. Najbliższa niedziela pomyślana jest jako niedziela kongresowa we wszystkich parafiach w Polsce.

W dniach 1-2 lipca 2015 r. na Jasnej Górze odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasna Górę, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: „Tu się wszystko zaczęło”. Jest ona okazją, by złożyć Bogu dziękczynienie i prosić o wstawiennictwo Matkę Bożą w trudnej posłudze pedagogicznej. Głównym punktem pielgrzymki będzie suma pontyfikalna pod przewodnictwem bp Edwarda Dajczaka w czwartek 2 lipca o godz. 12.00.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie II kl. gimnazjum.

W przyszłą XII niedzielę zwykłą 21 czerwca zbiórka do puszek na Wydział teologiczny w Opolu.

Na Górze św. Anny za tydzień w sobotę i niedzielę czerwcowa pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi św.

21 czerwca 2015 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę w Opolu Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej.

Dzisiaj po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. w Jankowicach W. o godz. 08.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00. Przed mszą św. okazja do spowiedzi dla dzieci, aby zakończyć rok szkolny z Panem Bogiem.

Na Górze św. Anny za tydzień w sobotę i niedzielę tj. 27  i 28 czerwca, odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem o godz. 18.30. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore (a nie - jak wcześniej zapowiadano - Kardynał Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary), uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy.

W dniach 1-2 lipca 2015 r. na Jasnej Górze odbędzie się 78.Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasna Górę, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: „Tu się wszystko zaczęło”. Jest ona okazją, by złożyć Bogu dziękczynienie i prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo w trudnej posłudze pedagogicznej. Głównym punktem pielgrzymki będzie suma pontyfikalna pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka w czwartek 2 lipca o godz. 12.00.

W ubiegłym tygodniu na pokrycie kosztów związanych renowacją elewacji ofiarę złożył:

Bacza Roman 100,00

Kościół w Wierzbniku sprzątają rodziny: - Zawada, Żyłka, Szefer, Antoniewicz

28 czerwca 2015 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 28 czerwca przypada 42 rocznica ustanowienie diecezji opolskiej.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.00.

W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po mszach św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W piątek 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

W sobotę kolejne czuwanie nocne. Rozpoczęcie o godz. 21.00

Biskup Opolski Andrzej Czaja i Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami i dziadkami na doroczną Pielgrzymkę Dzieci na Górę św. Anny. Odbędzie się ona w sobotę i niedzielę 4-5 lipca br. Ksiądz biskup, który będzie przewodniczył Mszy św. w Grocie Lourdzkiej w niedzielę o godz. 10.00, zachęca do udziału w tej pielgrzymce i uczynienia jej wakacyjnym świętem chrześcijańskich rodzin przeżytym u „łączniczki pokoleń” – św. Anny.

W poniedziałek 6 lipca odbędzie się 50. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę. W programie: 10.00 – powitanie w bazylice i Różaniec; 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka; 13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach; 14.30 – Nabożeństwo Lourdzkie.