2 sierpnia 2015 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.Po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych.

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji.

W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

W ramach przeżywanego w Prudniku Roku Prymasowskiego Ojcowie Franciszkanie zapraszają na uroczysty obchód Odpustu Porcjunkuli w dniach 1-2 sierpnia br. W programie: 1 sierpnia o godz. 19.00 - Spektakl Teatru A z Gliwic pt.: Skwer Wyszyńskiego; 2 sierpnia: 9.30 - powitanie pielgrzymów i wymarsz z modlitwą różańcową do Zielonego Krzyża, konferencja ascetyczna oraz śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; 11.30 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Seniora abpa Henryka Muszyńskiego; 14.00 - Droga Krzyżowa na Kalwarii; 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Spektakl Teatru A z Gliwic pt.:  Skwer Wyszyńskiego.

W dniach od 4-6 września 2015 roku w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędą się rekolekcje dla rodziców kapłanów. Rozpoczęcie  w piątek  o godz. 17.00, zaś zakończenie niedzielnym obiadem. Rekolekcje poprowadzi ks. Józef Kusche z diecezji gliwickiej.

16 sierpnia 2015 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Tegoroczna 39. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 16 sierpnia z Nysy, 17 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 18 sierpnia z Kluczborka. Przyświecać jej będzie hasło: Metanoia – umysłu i serca. Ewangelicznymi ścieżkami nawrócenia – w kierunku Światowych Dni Młodych Kraków 2016. Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2015 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” z przygotowaniami do Światowych Dni Młodych w Krakowie w roku 2016. W Roku Życia Konsekrowanego pamiętać chcemy o siostrach, braciach i ojcach zakonnych. Nawiązywać będziemy też do przyszłorocznego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Na Górze Świętej Anny wspominać będziemy 50. rocznicę wysłania Listu Episkopatu Polski do Biskupów Niemieckich. W czasie pielgrzymki będziemy także szczególnie modlić się za rodziny w związku z poświęconym im synodem biskupów. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 22 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.

W sobotę 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.

W dniach od 4-6 września 2015 roku w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędą się rekolekcje dla rodziców kapłanów. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zaś zakończenie niedzielnym obiadem.

23 sierpnia 2015 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W poniedziałek Święto św. Bartłomieja Apostoła

W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

Wydział Teologiczny posiada jeszcze wolne miejsca na studiach licencjackich i magisterskich na następujących kierunkach: teologia, nauki o rodzinie, muzykologia i kultura śródziemnomorska. W ofercie interesujący program studiów oraz możliwości studiowania w trybie dziennym i zaocznym. Dokładny opis kierunków i szczegóły rekrutacji na stronie: www.wt.uni.opole.pl. Zapraszamy do studiowania!

We wtorek o godzinie 15.30 wyjazd rekreacyjny dzieci szkolnych do Brzegu. Koszt wyjazdu 15,00 złotych od osoby. Zapisy dzisiaj do 15oo.

W dniach 27-30 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się jeden z Wielkich Odpustów Kalwaryjskich ku czci Aniołów Stróżów.

Zachęcamy do słuchania Radia Doxa. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę w Radiu Doxa! Radio Doxa jest współorganizatorem Festiwalu Opolskich Smaków. 30 sierpnia (niedziela) od godz. 13.00 na opolskim Rynku będzie miało miejsce bicie rekordu Polski w układaniu najdłuższego tradycyjnego kołocza śląskiego. W ramach wydarzenia zapraszamy koncert festiwaLOVE Opole – z najbardziej znanym przebojami Festiwalu w wykonaniu artystów biorących udział w Opolskich Debiutach oraz uczestników programu The Voice of Poland. Zabrzmią utwory, które na przestrzeni lat tworzyły historię opolskiego Festiwalu. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na konieczny remont katedry opolskiej. Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

30 sierpnia 2015 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W poniedziałek z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, okazja do spowiedzi św. w Jankowicach W. o godz. 16.30., a w Wierzbniku o godz. 17.30.

We worek o godz. 08.00 w Jankowicach Wielkich msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

W Wierzbniku msza z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w środę o godz.

W Wierzbniku msza na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek , I sobota miesiąca.

W sobotę rozpoczęcie czuwania w Jankowicach W. o godz. 21. Następnie nocne przejście do Wierzbnika.

W przyszłą niedzielę 6 września kolekta na potrzeby Seminarium i Diecezji Opolskiej.

Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 6 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym miejscu tydzień później, w niedzielę 13 września o 14.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili parafialne dożynki. Msze dożynkowe w Wierzbniku o godz. 11.00, a w Jankowicach o godz. 13.00. Proszę o dekorację dożynkową naszych wiosek i zagród. Pamiętajmy, że te dekoracje będą wyrazem świadectwa naszej wiary, że wszystko zawdzięczamy naszemu Bogu.

Związku ze zbliżającymi się obchodami kalwaryjskimi ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, które  odbędą się w dniach 11-13 września zapraszam na obchody kalwaryjskie. My jako parafia włączamy się w sobotnie obchody. Podobnie będzie w tym roku. Dlatego proszę o zapisy do końca tygodnia. Wyjazd byłby 12 września o godz. 07.30. A powrót po procesji świec o około godz. 21.00

Zachęcamy do słuchania Radia Doxa.  Radio Doxa jest współorganizatorem Festiwalu Opolskich Smaków i ponawia zaproszenie na to wydarzenie. 30 sierpnia (niedziela) od godz. 13.00 na opolskim Rynku będzie miało miejsce bicie rekordu Polski w układaniu najdłuższego tradycyjnego kołocza śląskiego. W ramach wydarzenia zapraszamy koncert festiwaLOVE Opole – z najbardziej znanym przebojami Festiwalu w wykonaniu artystów biorących udział w Opolskich Debiutach oraz uczestników programu The Voice of Poland. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na konieczny remont katedry opolskiej. Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).