1 stycznia 2012 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Dzisiaj z inicjatywy Ojca św. cały chrześcijański świat modli się o pokój. I my w tę modlitwę Kościoła zechciejmy się całym sercem włączyć. Czynimy to pod opieką Patronki dzisiejszego święta – Bożej Rodzicielki Maryi. Módlmy się o pokój przede wszystkim w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.

Dziś kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Modlimy się o pokój w świecie.

Ze względu na kolędę duszpasterską msze św. będą odprawiane rano.

W Nowy Rok wejdźmy z Bogiem w sercu. W tym tygodniu szczególna ku temu okazja: I czwartek, I sobota miesiąca.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny od pracy. Porządek mszy św. niedzielny. Kolekta przeznaczona na misje. Błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

Niech dzisiejsze błogosławieństwo będzie wsparciem na cały nowy Rok 2012.

8 stycznia 2012 - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Uroczystość Chrztu Pana Jezusa niech będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z sakramentem Chrztu św. Niech będzie zwłaszcza przypomnieniem naszego własnego chrztu. Przez przyjęcie, bowiem tego sakramentu staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Kościoła. Jest to, więc sakrament naszej wiary i odpowiedzialności za Kościół.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na dwie sprawy:
a) nowonarodzonym dzieciom nadajemy imiona chrześcijańskie. Niech świeci będą dla nich drogowskazem w życiu;
b) zadbajmy o właściwy dobór rodziców chrzestnych. Powinni to być ludzie wierzący i praktykujący – wszak mają być dla dziecka świadkami Kościoła. Inne względy muszą tu ustąpić.

Dziś koniec okresu Bożego Narodzenia. Od poniedziałku pierwsza część Okresu Zwykłego.

Ze względu na kolędę;
a) msze św. będą rano;
b) nie będzie jeszcze mszy św. szkolnej i spotkania młodzieży gimnazjalnej;

15 stycznia 2012 - II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj po południu o godz. 17.00 odbędzie się II wieczór kolęd. Podczas niego wystąpi Żorska Orkiestra Rozrywkowa Lotara Dziwokiego.

2.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta, we wtorek będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w środę rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa”. O jedność modlił się Jezus Chrystus. O tę modlitwę prosi nas dzisiaj Ojciec św. Na spotkaniu z przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich w Warszawie w dniu 8 czerwca 1987 r. miedzy innymi powiedział; „jest moim gorącym pragnieniem, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa w mojej ojczyźnie nie ustawali w odkrywaniu braterstwa w Chrystusie wypływającego ze wspólnego chrztu…. Gromadzimy się w imieniu naszego wspólnego Pana na chwilę braterskiej modlitwy. Chcemy dziękować za wspólnie przebytą drogę: Chcemy też modlić się o wytrwałość we wszystkich dążeniach ekumenicznych”. W naszym kościele spotykamy się w tych dniach (18-25 stycznia) na wspólnej ekumenicznej modlitwie….

3.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada następujące wspomnienie: we wtorek – św. Antoniego - opata; w czwartek – św. Sebastiana Pelczara - biskupa oraz w sobotę – św. Agnieszki - dziewicy i męczennicy.

4.W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji naszych dziadków.

22 stycznia 2012 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

2. W środę przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

3. W czwartek Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.

4. Zabawa karnawałowa połączona z opłatkiem wigilijnym 04.02.2012. Zabawę poprowadzi zespół NEW FOR YOU.

29 stycznia 2012 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Dzień Chorych na Trąd

2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę Najśw. Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to święto świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu błogosławieństwo świec.

3. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

4. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja. Można udzielać wiernym błogosławieństwa gardła ku jego czci świętego w tym dniu, albo już w święto Ofiarowania Pańskiego wieczorem.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po mszy św. błogosławieństwo wody i chleba ku jej czci.

7. W przyszłą niedziele kolekta na potrzeby Diecezji I Seminarium Duchownego.