deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - lipiec 2016
3 lipca 2016 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiaj na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego

W tym tygodniu przypadają wspomnienia obowiązkowe w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w piatek św. Jana z Dukli

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca

W przyszłą sobotę nocne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 21.00

Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi, Biurem ŚDM w Opolu i duszpasterzami młodzieży serdecznie zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji wraz z duszpasterzami na Diecezjalny Dzień Wspólnoty podczas Dni w Diecezji ŚDM 2016. Odbędzie się on podczas pobytu młodzieży z całego świata w naszej diecezji w sobotę 23 lipca br. na Górze św. Anny i w Opolu. Rozpocznie go przygotowanie do liturgii na Górze św. Anny o godz. 9.00, po którym o godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Popołudniu z Góry św. Anny uczestnicy przejadą do Opola, gdzie od godz. 16.00 będziemy kontynuować wspólne uwielbienie i świętowanie. Ksiądz Biskup oczekuje, iż przedstawiciele każdej parafii naszej diecezji, bez względu na to, czy przyjmują młodzież zza granicy czy nie, wezmą udział w tym historycznym wydarzeniu, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary i gotowości do budowania się wiarą młodych z całego świata.

10 lipca 2016 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
W poniedziałek - Św. Benedykta, patrona Europy;
We wtorek – św. Brunona Bonifacego;
W środę – świętych Andrzeja Świerada i Benedykta;
W piątek – św. Bonawentury
W sobotę NMP z góry Karmel

Na Górze św. Anny pielgrzymki:
10 lipca osób niewidomych
17 lipca – w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej szkaplerznej – obchody kalwaryjskie;
15-19 lipca Święto Młodzieży

Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi, Biurem ŚDM w Opolu i duszpasterzami młodzieży nadal serdecznie zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji wraz z duszpasterzami na Diecezjalny Dzień Wspólnoty podczas Dni w Diecezji ŚDM 2016. Odbędzie się on podczas pobytu młodzieży z całego świata w naszej diecezji w sobotę 23 lipca br. na Górze św. Anny i w Opolu. Rozpocznie go przygotowanie do liturgii na Górze św. Anny o godz. 9.00, po którym o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Popołudniu z Góry św. Anny uczestnicy przejadą do Opola, gdzie od godz. 16.00 będziemy kontynuować wspólne uwielbienie i świętowanie. Ksiądz Biskup oczekuje, iż przedstawiciele każdej parafii naszej diecezji, bez względu na to, czy przyjmują młodzież zza granicy czy nie, wezmą udział w tym historycznym wydarzeniu, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary i gotowości do budowania się wiarą młodych z całego świata. Grupę z parafii lub dekanatu udająca się na spotkanie autokarem lub busem (preferowane środki transportu) należy zgłosić przez formularz zgłoszeniowy na stronie Biura ŚDM; www.botafe.pl.  

W ramach ŚDM w diecezji jako parafia organizujemy wyjazd na Górę św. Anny w sobotę 23 lipca, osoby zainteresowane proszę, aby zgłosili się do mnie do środy, abym mógł zamówić odpowiedni autobus.

24 lipca, czyli za dwa tygodnie przyjedzie do nas figura św. Michała Archanioła na godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia Bożego. Zgromadzimy się przed kościołem, o godz. 14.45, aby przyjąć i wprowadzić figurę do kościoła parafialnego. Następnie ks. Rafał Szwajca poprowadzi śpiewy, konferencję, modlitwy do godz. 16.00.


24 lipca 2016 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przyjedzie do nas figura św. Michała Archanioła na godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia Bożego. Zgromadzimy się przed kościołem, o godz. 14.45, aby przyjąć i wprowadzić figurę do kościoła parafialnego. Następnie ks. Rafał Szwajca poprowadzi śpiewy, konferencję oraz modlitwy i pieśni uwielbienia do godz. 16.00.

Od 26 – 31 lipca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dzisiaj na Górze św. Anny Uroczystości Odpustowe ku jej czci.

W poniedziałek wspomnienie św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa –patrona kierowców. W przyszłą niedziele będzie zbiórka do puszek za bezpieczną jazdę kierowców oraz podróżujących na zakup środków transportów dla misjonarzy.

We wtorek wspomnienie św. Anny, Matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji.

W środę wspomnienie św. Joachima, ojca NMP.

Związku z Światowymi Dniami Młodzieży oraz pielgrzymką Ojca Św. do naszej ojczyzny proszę o udekorowanie domów i posesji flagami w barwach kościelnych lub innymi dekoracjami.

31 lipca 2016 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po mszy św. zbiórka do puszek na rzecz MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy. W Biurze MIVA Polska znajduje się na obecną chwilę ponad 50 próśb polskich misjonarzy i misjonarek o pomoc w zakupie środków transportu. Najwięcej z nich (30 próśb) pochodzi z Afryki, bo na tym kontynencie pracuje też największa liczba misjonarzy z naszego kraju. Jest ich łącznie ponad 800. Najliczniejszą grupę stanowią posłani do Kamerunu (123). Najwięcej próśb dotyczy samochodów terenowych typu pick-up ze względu na stan dróg i konieczność przewozu osób, zaopatrzenia dla misji i prowadzonych dzieł, np. dla ośrodków pomocy medycznej i przychodni.

Nabożeństwo popołudniowe: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, w Wierzbniku o godz. 15.00. Podczas nabożeństwa błogosławieństwo samochodów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców.

W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianeya, a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W sobotę czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP, z okazji I soboty miesiąca, rozpoczęcie o godz. 21.00.

Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę (6-7 sierpnia) pielgrzymka głuchoniemych, a w niedzielę 7 sierpnia uroczystości Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkuli oraz pielgrzymka motocyklistów.

Odpust Porcjunkuli związany Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli. Zgodnie z Konstytucją lndulgeniiarum doctrina można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych dnia 2 sierpnia (El 33, § 1,50 b). Zgodnie z powyższą Konstytucją (nr 15) Biskup Opolski zezwala na uzyskanie tego odpustu zupełnego Porcjunkuii albo 2 sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą tj. dzisiejszą 31 lipca albo w przyszłą niedzielę 7 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki uzyskania odpustu:
a) sakrament pokuty i Komunia św.;
b) nawiedzenie kościoła;
c) modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga;
d) modlitwa w intencjach Ojca Świętego;
e) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker